TAURON Liga: Pierwsza wygrana ITA TOOLS Stal Mielec w sezonie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor:

TAURON Liga: Pierwsza wygrana ITA TOOLS Stal Mielec w sezonie [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
179
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
AktualnościITA TOOLS Stal Mielec w ramach 3. kolejki zmagań w TAURON Lidze powalczyła przed własną publicznością o pierwsze w tym sezonie zwycięstwo. Ich rywalkami był zespół UNI Opole.

Po pierwszym secie kibice zgromadzeni na mieleckiej hali MOSiR mogli czuć niedosyt. Cała partia toczona była w wyrównanym rytmie, chociaż z lekkim wskazaniem na przyjezdne. Mielczanki pod sam koniec seta zdołały jednak wyjść na prowadzenie, a nawet miały piłkę setową, które nie wykorzystały. To szybko zemściło się i opolanki mogły cieszyć się z wygrania partii w stosunku 28:26.

W drugiej odsłonie gospodynie pozostały już czujne od samego początku do końca partii. Mielczanki zaliczyły bardzo dobrą końcówkę, w której odskoczyły opolankom aż na 7 oczek, wygrywając 25:18.

Trzecia partia długo toczyła się pod dyktando gospodyń. Prowadziły one nawet 23:15, jednak potem odezwały się demony z pierwszego seta. Zawodniki UNI zdobyły 6 oczek z rzędu i doskoczyły gospodynie na dwa punkty. Ostatecznie to jednak miejscowe triumfowały 25:23.

W czwartej partii, Stal zaliczyła duży powrót, ponieważ w pewnym momencie przegrywała aż sześcioma punktami. Ostatecznie gospodynie dogoniły swoje oponentki ale i tak przegrały tę partię 24:26.

W następnej kolejce na mielczanki czekać będzie pojedynek z zespołem Budowlani Łódź.

ITA TOOLS Stal Mielec - UNI Opole 3:2 (26:28, 25:18, 25:23, 24:26)