reklama

Branżowe Centrum Umiejętności w Mielcu powoli staje się faktem. Podpisano umowę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Powiat Mielecki

Branżowe Centrum Umiejętności w Mielcu powoli staje się faktem. Podpisano umowę - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
6
zdjęć

Podpisano umowę na budowę Branżowego Centrum Umiejętności w Mielcu. | foto Powiat Mielecki

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Aktualności 11 kwietnia odbyło się uroczyste podpisanie umowy na realizację projektu „Branżowe Centrum Umiejętności – kadry dla przemysłu lotniczego” w Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu. Inicjatywa ta, o wartości 15,5 mln złotych netto, łączy siły lokalnego samorządu z branżowymi organizacjami, tworząc fundament pod kształcenie przyszłych specjalistów sektora lotniczego.
reklama

Projekt realizowany jest w partnerstwie między Powiatem Mieleckim i jego jednostką organizacyjną – Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu, Stowarzyszeniem Polskiego Przemysłu Lotniczego (SPPL), a także Stowarzyszeniem Inżynierów i Techników Mechaników Polskich (SIMP). Sygnatariuszami umowy są Stanisław Lonczak, Starosta Powiatu Mieleckiego, Wicestarosta Andrzej Bryła, Roman Olszowy, wykonawca inwestycji, z kontrasygnatą Skarbnika Powiatu, Ireny Turek.

Co to jest Branżowe Centrum Umiejętności?

Branżowe Centra Umiejętności (BCU) to innowacyjne ośrodki kształcenia, które za cel stawiają rozwój szkolnictwa zawodowego oraz wspieranie istniejących placówek edukacyjnych przez tworzenie nowych możliwości szkoleniowych. BCU w Mielcu, oprócz edukacyjnej misji, pełnić będzie również funkcję promocyjną i innowacyjną w obszarze przemysłu lotniczego. Jest to element szerszej strategii mającej na celu wzmocnienie reformy kształcenia zawodowego, zapoczątkowanej w 2019 roku.

Dlaczego Mielec?

Wybór naszego miasta na lokalizację tego projektu nie jest przypadkowy. Mielec znany z bogatych tradycji lotniczych, staje się miejscem, gdzie teoria łączy się z praktyką. Współpraca z Politechniką Rzeszowską, organizacjami naukowymi oraz przemysłem lotniczym gwarantuje, że Centrum stanie się wiodącym ośrodkiem szkoleniowym w Polsce.

Cele projektu

Głównym celem projektu jest stworzenie nowoczesnej bazy dydaktycznej, która umożliwi kształcenie na najwyższym poziomie w branży lotniczej. Adresatami są osoby pracujące, nauczyciele oraz uczniowie i studenci kierunków takich jak: technik mechanik lotniczy, technik awionik czy technik mechatronik, a także wiele innych specjalizacji.

Zakres projektu

Projekt zakłada rozbudowę i modernizację istniejącego obiektu dydaktycznego o powierzchnię ok. 304m^2. W ramach inwestycji powstaną m.in. pracownie mechanicznych konstrukcji cienkościennych, zrobotyzowane centrum spawalnicze czy laboratorium metrologiczne. Każda z tych pracowni wyposażona będzie w najnowocześniejsze technologie, co umożliwi przekazanie wiedzy na najwyższym poziomie.

Realizacja projektu rozpocznie się już w najbliższych dniach. Branżowe Centrum Umiejętności w Mielcu ma szansę stać się kamieniem milowym w rozwoju polskiego przemysłu lotniczego oraz kształcenia zawodowego. To inwestycja, która wyznacza nowe standardy i otwiera przed młodymi ludźmi drzwi do kariery w jednej z najbardziej dynamicznych branż świata.

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Artykuł pochodzi z portalu korso.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama