Nowe rondo ma poprawić w tym newralgicznym miejscu bezpieczeństwo i płynność ruchu, a także zmniejszyć hałas i zanieczyszczenie powietrza. Potrzebę jego powstania najlepiej pokazują godziny szczytów. Jest ono zakorkowane z powodu natłoku pojazdów zmierzających w stronę Mielca, do pracy w różnych rejonach miasta. Po południu z kolei zatory zaczynają się już na drogach wylotowych z miasta.
Fot. Starostwo powiatowe w Mielcu
O tym jak ważne i jednocześnie niebezpieczne są to miejsca można przekonać się wyjeżdżając poza Mielec w tych newralgicznych godzinach. Zabiegaliśmy o środki na modernizację tego skrzyżowania od lat, dlatego cieszy fakt, że udało się połączyć te wysiłki i zdobyć fundusze na ten cel. Przy tej okazji dziękuję Panu Posłowi Fryderykowi Kapinosowi za inicjatywę wspólnej realizacji tej inwestycji przez samorząd województwa, powiatu i gminy. Wszystkim, którzy o to zabiegali, chciałbym po raz kolejny podziękować.
-powiedział Stanisław Lonczak, starosta powiatu mieleckiego.
Fot. Starostwo powiatowe w Mielcu
Koszt inwestycji to łącznie 3,875 mln PLN, z czego 659 tys. PLN to wkład Gminy Wiejskiej Mielec, 708 tys. PLN przeznaczył Powiat Mielecki, 1,015 mln PLN to wkład Ministerstwa Infrastruktury. Najwięcej, bo 1,502 mln PLN przeznaczył na budowę ronda w Woli Mieleckiej Samorząd Województwa Podkarpackiego.
Historia budowy ronda w Woli Mieleckiej sięga ponad 20 lat wstecz, kiedy to tamtejsi mieszkańcy zwrócili uwagę na problematyczne skrzyżowanie. Budowa ronda przyspieszyła w 2023 roku po przejęciu drogi przez powiat. To miejsce było uważane za bardzo niebezpieczne, ponieważ kierowcy często nie zachowywali odpowiedniego dystansu, prędkości i kierunku jazdy. W efekcie dochodziło tam do wielu kolizji i potrąceń. Mieszkańcy domagali się przebudowy skrzyżowania i zwracali się do władz powiatowych o podjęcie działań.
Fot. Starostwo powiatowe w Mielcu
Poniżej przedstawiamy zdjęcia z drona, ukazujące jak wyglądał plac budowy miesiąc temu.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.