Dzisiejszego wieczoru odbył się wernisaż prac Dariusza Milczarka w galerii ESCEK Samorządowego Domu Kultury w Mielcu. Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 18:00 i jednocześnie stanowiło inaugurację tegorocznego Festiwalu Kultury Ulicznej "Style Mielec".
Wernisaż wystawy Dariusza Milczarka w Mielcu — relacjonujemy
W galerii ESCEK Samorządowego Domu Kultury zgromadzono wybraną przez artystę część jego twórczości. W galerii tradycyjnie pojawili się też lokalni artyści oraz miłośnicy sztuki z Mielca.Artysta w swojej twórczości dużą uwagę przywiązuje do kontrastów. Milczarek podkreśla, że jest to jego fascynacja w sztuce — kontrasty, gra światłem i cieniem. Dzięki temu jego prace są naprawdę imponujące i wciągające.
Część z nich zobaczycie w naszej relacji zdjęciowej. Cała wystawa będzie dostępna dla zwiedzających jeszcze od teraz do końca lipca. Warto wybrać się do galerii ESCEK i zobaczyć te prace na żywo. Gorąco zachęcamy!
Kim jest Dariusz Milczarek?
Dariusz Milczarek urodził się w 1985 roku w Radomiu. W roku 2011 skończył pisać swoją pracę magisterską na Wydziale Malarstwa w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych pod opieką profesora Adama Wsiołkowskiego. Tam też obronił doktorat w roku 2017.Milczarek jest twórcą ponad 10 samodzielnych wystaw w Krakowie, Warszawie i Bydgoszczy, a także uczestnikiem ponad 100 wystaw zbiorowych w Polsce, Austrii, Wielkiej Brytanii, na Węgrzech i w Rumunii. W roku 2017 spędził pewien czas w Wiedniu, biorąc udział w programie KulturKontakt Austria. Otrzymał stypendia i nagrody od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (w latach 2010, 2017 i 2020), Miasta Krakowa, Fundacji Grazella, Fundacji Jana Matejki, Fundacji Henry Dorena oraz Stypendium im. Janiny Kraupe-Świderskiej. Był także laureatem wielu ważnych w świecie sztuki nagród.
Dariusz Milczarek jest założycielem "Kąta Kultury", przestrzeni twórczej, oraz współzałożycielem Galerii Tlen w Warszawie. Aktualnie pełni funkcję kierownika Galerii Pryzmat w Krakowie. Jego dzieła znajdują się w kolekcjach Muzeum Narodowego w Gdańsku, Muzeum Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz w prywatnych kolekcjach w Polsce i za granicą.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.