reklama

Cuda wianki, czyli noc świętojańska 2023. Zobaczcie szczegóły tego niezwykłego wydarzenia! [ZAPOWIEDŹ]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Cuda wianki, czyli noc świętojańska 2023. Zobaczcie szczegóły tego niezwykłego wydarzenia! [ZAPOWIEDŹ] - Zdjęcie główne

źródło: Facebook/Dom Kultury w Przecławiu

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

AktualnościCuda wianki, czyli noc świętojańska 2023. Kto wybiera się razem z nami? Będą staropolskie obrzędy, wicie wianków, radosne tańce i palenie sobótek. Chcecie wiedzieć więcej? Czytajcie dalej.
reklama

Tegoroczna Noc Świętojańska odbędzie się pod hasłem "Cuda wianki". Wydarzenie organizuje Dom Kultury w Przecławiu i zaprasza do wspólnej zabawy cały powiat.

Cuda Wianki, czyli Noc Świętojańska 2023 w Przecławiu. Kto się wybiera?

Już niebawem, bo 21 czerwca o godz. 19.00 odbędzie się wielkie święto początku lata — noc świętojańska. Z tej okazji w Przecławiu organizowane jest wydarzenie zatytułowane "Cuda Wianki, czyli Noc Świętojańska".

reklama

Zabieramy Was w zamierzchłe czasy, w których początek lata był okazją do wielkiego, ale także magicznego i mistycznego świętowania. Będą staropolskie obrzędy, wicie wianków, radosne tańce, palenie sobótek oraz... poszukiwanie kwiatu paproci

— zaprasza na wydarzenie Dom Kultury w Przecławiu.

Ta noc będzie nie tylko widowiskowa, ale też pełna atrakcji. Przecławski Dom Kultury organizuje również warsztaty etnograficzne oraz rękodzieła. Przybliżą one uczestnikom wydarzenia tradycje i obrzędy przesilenia letniego. W czasie tych warsztatów wszyscy będą mogli zapleść swój własny wianek.

Podczas tego spotkania nie zabraknie również tańca i śpiewu. O to zadba zespół "Małe Lesioki z Tuszymy oraz Zespół Muzyki Słowiańskiej "Żniwa.

Kulminacyjnym punktem imprezy będzie widowisko "Noc kupały" w wykonaniu Grupy Teatralnej "Po Godzinach" z Domu Kultury w Przecławiu. To wystartuje tuż przed zmrokiem.

reklama

(...) zakończą tańce przy sobótkach, czyli ogniskach, które były najważniejszym elementem obchodów przesilenia letniego. Palono je, by oświetliły dobrym duchom drogę do ludzkich domostw, a odpędziły złe moce

— piszą organizatorzy wydarzenia.

Wydarzenie otrzymało dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska. Edycja 2023. Partnerami wydarzenia są: Gmina Przecław, Lasy Państwowe Nadleśnictwo Tuszyma, Podkarpacki Uniwersytet Ludowy, Stowarzyszenie "JAWJA" Rzemień.

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama