Reklama

Dzień Edukacji Narodowej. Poznaliśmy najlepszych nauczycieli powiatu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Powiat Mielecki

Dzień Edukacji Narodowej. Poznaliśmy najlepszych nauczycieli powiatu - Zdjęcie główne

powiat-mielecki.pl | foto Powiat Mielecki

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej, znany również jako Dzień Nauczyciela. Z też okazji w Powiecie Mieleckim tradycyjnie odbywa się uroczyste nagrodzenie szczególnie zasłużonych pedagogów z naszego regionu. Nagrodą Starosty Powiatu Mieleckiego wyróżniono 17 nauczycieli z kilku różnych placówek naszego powiatu.

Dzień Edukacji Narodowej obchodzimy 14 października. Zostało ono ustanowione już w kwietniu 1972 roku na mocy ustawy – Karta praw i obowiązków nauczyciela. Powszechnie jest ono znane bardziej jako Dzień Nauczyciela, bowiem tak brzmiała pierwotna nazwa tego dnia. Jako że jest to święto wszystkich pracowników oświaty, podstawą jego obchodów jest to, że we wszystkich szkołach jest to dzień wolny od zajęć.

W Mielcu natomiast dzień ten jest dodatkowo powiązany ze specjalnym spotkaniem, podczas którego władze powiatu nagradzają tych najbardziej zasłużonych pedagogów działających na jego terenie. Pełną relację zdjęciową moższesz zobaczyć na Facebooku Powiatu Mieleckiego TUTAJ.

Tegoroczne rozdanie nagród dla nauczycieli odbyło 13 października 2022 roku (czwartek). Już dziś natomiast na oficjalnych stronach i profilach społecznościowych powiatu mogliśmy obejrzeć relację zdjęciową z tego wydarzenia. Nagrody przekazali wspólnie Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak, Wicestarosta Powiatu Mieleckiego Andrzej Bryła i Przewodniczący Rady Powiatu Mieleckiego Marek Paprocki.


Kim są najlepsi nauczyciele w Powiecie Mieleckim?


Nagrodę Starosty Powiatu Mieleckiego otrzymali wszyscy nauczyciele mający na swoich kontach szczególne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze. Wśród nich znalazło się aż siedemnastu nauczycieli z dziesięciu różnych placówek. Zostali nimi:

1. Joanna Balcerzak - ZSB
2. Anna Bajor - ZS
3. Małgorzata Brach - II LO
4. Aleksander Buczek - ZST
5. Wiesław Chmiel - ZST
6. Małgorzata Halik - PZPSW
7. Mariola Jurek - PZPSW
8. Agnieszka Lorynowicz - ZSE
9. Zdzisław Nowakowski - CKPiDN
10. Zbigniew Rzeźnik - II LO
11. Anna Śliwińska - ZST
12. Monika Toczyńska - I LO
13. Ewa Turek - ZST
14. Katarzyna Wąż - ZSE
15. Edyta Wiktor-Florek - SPPP
16. Grzegorz Witek - II LO
17. Iwona Żola – ZS
 
Podczas wydarzenia przekazano również podziękowania i gratulacje dla tych nauczycieli, których doceniono nagrodami wyższego stopnia (Narodami Ministra Edukacji Narodowej i Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz tytułem Honorowego Profesora Oświaty). Nagrodzono:

Nagrody Kuratora: Lidia Głuszak (II LO), Radosław Kluza (I LO)
Nagroda MEN: Alfred Ortyl (II LO)
Honorowy Profesor Oświaty: Mieczysław Wilk (ZST)

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy