Reklama

Wielki dzień w I Liceum Ogólnokształcącym. Tak wyglądały obchody Dnia Patrona

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: I LO w Mielcu

Wielki dzień w I Liceum Ogólnokształcącym. Tak wyglądały obchody Dnia Patrona - Zdjęcie główne

źródło: Facebook/I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego w Mielcu | foto I LO w Mielcu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Wielki dzień dla I Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu. 30 września szkoła obchodziła Dzień Patrona, którym jest ksiądz Stanisław Konarski. Jest to coroczna tradycja szkoły jednocząca jej całą społeczność. Był to szczególnie ważny dzień dla I LO również z kilku innych powodów, o czym mogliśmy przeczytać na facebookowym profilu liceum. Pojawiła się tam również seria zdjęć z tego dnia.

Obchody tego wyjątkowego święta odbyły się 30 września 2022 roku. Wydarzenie składało się z dwóch części. Pierwsza — nieoficjalna – miała miejsce w pobliskiej Bazylice pw. św. Mateusza w Mielcu, gdzie odbyła się uroczysta msza święta w intencji społeczności szkoły. Druga — oficjalna – dokonała się już w budynku szkoły na sali gimnastycznej.

Tegoroczne święto patrona szkoły ks. Stanisława Konarskiego okazało się szczególne. Jest ono obchodzone w dniu urodzin Konarskiego i od kilku lat tradycyjnie łączy się ono z uroczystym ślubowaniem klas pierwszych, co czyni ich oficjalnie przyjętych do grona społeczności szkoły. Dodajmy, że szkoła świętuje w tym roku już 117. rocznicę swojego powstania.


„Cieszymy się, że pod dwóch pandemicznych latach mogliśmy znów w licznym gronie: Dyrekcja, Grono Profesorskie oraz Uczniowie klas pierwszych świętować 117. rocznicę powstania naszego liceum".


Na uroczystości pojawiło się także wielu gości specjalnych jak: Posłowie na Sejm: pani Krystyna Skowrońska i pan Fryderyk Kapinos, Dyrektor Departamentu Edukacji, Nauki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego, pani Barbara Pelczar – Białek, Starosta Powiatu Mieleckiego, pan Stanisław Lonczak, Wicestarosta Powiatu Mieleckiego, pan Andrzej Bryła, Dyrektor Wydziału Funduszy, Inwestycji i Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego w Mielcu, pan Bogdan Bieniek, reprezentujący Biuro Obsługi Inwestycji Starostwa Powiatowego: pani Natalia Witek oraz pan Andrzej Chmara, Wiceprezes Zarządu BUD-PIS Spółkę z o.o., pani Agnieszka Kudła – Krochmal, proboszcz Parafii pw. Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Mielcu, ksiądz Janusz Kłęczek, Dyrektor Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mielcu, pani Jolanta Liniewicz, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Mielcu, pan Ryszard Kusek.

Wszyscy zebrani zostali oczywiście przywitani przez dyrektora szkoły Radosława Kluzę oraz wicedyrektor Monikę Cisło, a uroczystość rozpoczęło oficjalne wprowadzenie sztandaru szkoły. Odczytano pokrótce życiorys patrona szkoły i odśpiewano „Gaude Mater". Zdecydowanie wartą uwagi częścią uroczystości były występy chóru młodzieżowego szkoły oraz uczniowskiego zespołu recytatorsko-wokalnego.

Wyjątkowy charakter piątkowego wydarzenia w 2022 roku wynikał z faktu, że połączone ono było z uroczystym otwarciem odnowionego budynku szkoły oraz zrewitalizowanego dziedzińca wewnętrznego. Ten drugi jest wspólną częścią o wielkości 1200m2 łączącą Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mielcu oraz I Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu.


„Z tego miejsca już od kilku tygodni chętnie korzystają zarówno uczniowie, jak i też nauczyciele, bo dobrze się tu odpoczywa i rozmawia podczas przerw. Gospodarze tego terenu: pani dyrektor Jolanta Liniewicz i pan dyrektor Radosław Kluza wraz z członkami Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły w miłych słowach podziękowali przedstawicielom władz wojewódzkich oraz powiatowych za życzliwość, zaangażowanie i ogrom pracy włożonej w doprowadzenie tej inwestycji do szczęśliwego finału".


Wydarzenie zakończyło się koncertem orkiestry kameralnej Państwowej Szkoły Muzycznej w Mielcu, pod batutą jej dyrektora, pana Ryszarda Kuska, w której składzie również jest wielu uczniów, a także absolwentów I LO.

Relacja zdjęciowa a tej uroczystości jest już dostępna w mediach społecznościowych I Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu. Post, który pojawił się na Facebooku 1 LO, zawiera również listę wszystkich występujących na uroczystości tego dnia. Więcej zobacz po kliknięciu TUTAJ.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy