Euro 2024. Polska reprezentacja zremisowała z Francją. Jak mieleccy kibice oceniają występ na Euro? [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
31
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
Aktualności We wtorek, 25 czerwca odbył się ostatni mecz reprezentacji Polski na Euro 2024. W meczu "o honor" zremisowaliśmy z Francją 1:1. Na Mieleckiej Strefie Kibice na Stadionie Miejskim zapytaliśmy kibiców o komentarz do występu reprezentacji na Euro 2024.

Reprezentacja Polski zakończyła swoje zmagania na Euro 2024, remisując 1:1 z Francją w ostatnim meczu grupy D. Choć nasza drużyna nie miała już szans na awans do fazy pucharowej po wcześniejszych porażkach z Holandią (1:2) i Austrią (1:3), mecz z Trójkolorowymi dostarczył emocji i godnego pożegnania z turniejem.

Przed Meczam

Polska, po dwóch przegranych, była już poza rywalizacją o awans. Trener Michał Probierz zdecydował się na kilka zmian w składzie, dając szansę Łukaszowi Skorupskiemu, Jakubowi Moderowi i Kacprowi Urbańskiemu. Na czele ofensywy tradycyjnie stanął Robert Lewandowski.

Przebieg Spotkania

Pierwsza połowa to zacięta walka z obu stron. Polacy grali odważnie, a Łukasz Skorupski kilkakrotnie popisywał się świetnymi interwencjami. W 55. minucie Francja objęła prowadzenie po rzucie karnym wykorzystanym przez Kyliana Mbappe, podyktowanym za faul Jakuba Kiwiora na Ousmane Dembele.

Polacy nie poddali się i w 75. minucie, po faulu Dayota Upamecano na Karolu Świderskim, wywalczyli rzut karny. Robert Lewandowski najpierw nie trafił, ale po powtórzeniu strzału – z powodu zbyt wczesnego wyjścia z linii bramkarza – pewnie pokonał Mike’a Maignana, ustalając wynik na 1:1.

Podsumowanie

Remis z Francją dał Polsce pierwszy i jedyny punkt w grupie D. Francja, zajmując drugie miejsce, trafiła do trudniejszej części drabinki, gdzie zmierzy się m.in. z Niemcami, Hiszpanią i Portugalią. Sensacyjnie grupę wygrała Austria, pokonując w ostatnim meczu Holandię 3:2.

Choć Polacy opuszczają turniej, pokazali ducha walki i godnie pożegnali się z Euro 2024.

Mielecka Strefa Kibica po raz trzeci odbyła się na Stadionie Miejskim. Wśród kibiców obecni byli m.in. prezydent Radosław Swół, zastępcy Krzysztof Szostak oraz Tomasz Leyko i przewodniczący Rady Miasta Robert Wójcik.

Zapytaliśmy mieleckich kibiców czy są rozczarowani występem reprezentacji Polski na Euro 2024.