Opublikowano: Aktualizacja:
Autor:

Euro 2024. Tak wyglądała Mielecka Strefa Kibica podczas meczu Polska - Holandia [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
34
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
Aktualności Mielecka Strefa Kibica na stadionie miejskim zapełniła się podczas meczu Polska - Holandia. Korso Mieleckie objął patronat nad tym wydarzeniem.

Reprezentacja Polski rozpoczęła Euro 2024 od zaciętego meczu z Holandią, przegrywając 1:2. Mimo dobrego początku, Biało-Czerwoni musieli uznać wyższość drużyny „Oranje” w swoim inauguracyjnym starciu w grupie C.

Przebieg Meczu

Polacy objęli prowadzenie w 16. minucie po świetnie wykonanym rzucie rożnym przez Piotra Zielińskiego. Adam Buksa wyskoczył najwyżej i precyzyjnym strzałem głową umieścił piłkę w dalszym rogu bramki, nie dając szans Angusowi Gunnowi na obronę.

Jednak przewaga gospodarzy nie trwała długo. W 29. minucie Cody Gakpo wyrównał na 1:1. Jego mocny strzał z dystansu, odbity od Bartosza Salamona, zaskoczył Wojciecha Szczęsnego, który nie miał szans na skuteczną interwencję.

Druga Połowa

Po przerwie Holandia przejęła inicjatywę i zepchnęła Polaków do defensywy. Wojciech Szczęsny kilkakrotnie musiał interweniować, by uchronić drużynę przed stratą kolejnych bramek. Pomimo presji, Polacy stworzyli kilka groźnych sytuacji, w tym doskonałą okazję Jakuba Kiwiora po dośrodkowaniu Nicoli Zalewskiego, ale holenderski bramkarz okazał się niezawodny.

Decydujący moment nastąpił w 75. minucie, gdy Nathan Aké podał w pole karne, a Wout Weghorst, wyprzedzając Bartosza Salamona, skutecznie wykończył akcję, ustalając wynik na 2:1 dla Holandii. Salamon doznał kontuzji podczas tej sytuacji, co jeszcze bardziej skomplikowało sytuację polskiej drużyny.

Mimo dobrego początku i chwil przebłysków, Polska nie zdołała zdobyć punktów w swoim pierwszym meczu Euro 2024. Holendrzy okazali się zbyt mocni, zwłaszcza w drugiej połowie, kiedy przejęli kontrolę nad meczem.

Kolejny mecz reprezentacji Polski już w piątek, 21 czerwca o godz. 18:00. Mielecka Strefa Kibica będzie otwarta od godz. 17:00. Dla młodszych kibiców czeka wiele atrakcji. Malowanie twarzy, dmuchańce, darmowe lody to niektóre z nich.

Organizatorem strefy jest prezydent Mielca Radosław Swół, Miasto Mielec, restauracja Fratelli oraz Dobrowolscy.