Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: Polski Związek Lekkiej Atletyki/ Paweł Skiba

Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Kasia Zdziebło zajęła 30. miejsce w chodzie na 20 kilometrów - Zdjęcie główne

foto Polski Związek Lekkiej Atletyki/ Paweł Skiba

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

AktualnościW czwartek, 1 sierpnia o godz. 9:20 na starcie miały się pojawić zawodniczki chodu sportowego na 20 kilometrów. Wśród nich Katarzyna Zdziebło. Godzina startu została przesunięta z powodu warunków atmosferycznych.

Start chodu sportowego mężczyzn był pierwotnie zaplanowany na godzinę 7:30, a rywalizacja kobiet miała rozpocząć się o godzinie 9:20. Ze względu na warunki atmosferyczne, oba starty zostały przesunięte o pół godziny.

"Nowe godziny startu chodu w Paryżu - mężczyźni o 8:00, kobiety o 9:50. Wszystko przez poranna burze i ulewę" - poinformował w serwisie X dziennikarz Eurosportu, Kacper Merk.

Przypomnijmy, że Katarzyna Zdziebło jest srebrną medalistkaą Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce 2022 na dystansie 20 km z czasem 1:27:31, który jest rekordem Polski, oraz na dystansie 35 km z czasem 2:40:03, poprawiając własny rekord Polski. Mielczanka była dziesiątą zawodniczką Igrzysk Olimpijskich w Tokio na dystansie 20 km.

O 8:00 odbył się start mężczyzn w chodzie na 20 kilometrów. Mistrzem Olimpijskim został Ekwadorczyk Brian Daniel Pintado. Wśród Polakó najlepszy był 27. Artur Brzozowski. Na starcie zabrakło Mistrza Olimpijskiego z Tokio, ponieważ nie wywalczył kwalifikacji indywidualnej na Igrzyska w Paryżu.

Kasia Zdziebło wystartowała [RELACJA NA ŻYWO]

Jak podaje Przegląd Sportowy Onet Katarzyna Zdziebło już po trzech minutach odpadła z prowadzącej grupy. Transmisja ze startu powinna być na TVP Sport. Choć narazie na ekranie widzimy finał w strzelectwie, karabin trzy postawy 50 m mężczyzn.

[AKTUALIZACJA] Katarzyna Zdziebło na drugim pomiarze czasu jest dopiero 42. - czytamy na Przeglądzie Sportowym Onet. Mielczanka do czołówki traci już ponad minutę.

[AKTUALIZACJA] Kasia Zdziebło obecnie na 41. miejscu.

Zmagania chodziarek możemy oglądać na TVP Sport. Zawody komentują: Marcin Urbaś i Michał Chmielewski.

Katarzyna Zdziebło na 38. miejscu. Prowadzi Jiayu Yang z Chin.

[AKTUALIZACJA] Katarzyna Zdziebło na 12 kilometrze jest na 37. miejscu.

[AKTUALIZACJA] Kasia Zdziebło ma pięciominutową stratę do liderki Jiayu Yang. Obecnie Mielczanka na 33. miejscu.

Mistrzynią Olimpijską w chodzie na 20 kilometrów została Chinka Jiayu Yang z czasem 1:25.54. Srebrny medal dla Marii Prezes z Hiszpanii (1:26:19). Brąz dla Jemimy Montag z Australii (1:26:25).

Na mecie już Katarzyna Zdziebło. Zajęła 30. miejsce ze stratą +7:58. Mielczanka na mecie uniosła ręce w górze, dając symboliczny znak, że wygrała z samą sobą.

- Jestem bardzo zadowolona, jeszcze miesiąc temu nie byłam pewna, czy dam radę wystartować. Miałam zacząć od pięciu minut na kilometr, było szybciej, lepiej niż zakładałam

- powiedziała Katarzyna Zdziebło w Eurosporcie.

Artykuł pochodzi z portalu korso.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.