II miejsce Handball Stali Mielec podczas XI Memoriału im. Antoniego Weryńskiego w Mielcu [ZDJĘCIA-BOISKO-KIBICE]

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności W niedzielę 13 sierpnia rozegrano mecz o 3-4 miejsce, w którym HCB Karvina zmierzyła się z drużyną z Zamościa. Po meczu pełnym emocji HCB Karvina pokonała Padwę Zamość 35:32. Odbył się też finał, w którym mielecka Stal spotkała się na parkiecie z Górnikiem Zabrze. Spotkanie ostatecznie wygrali Górnicy wynikiem 31:22.

W niedzielę 13 sierpnia rozegrano mecz o 3-4 miejsce, w którym HCB Karvina zmierzyła się z drużyną z Zamościa. Po meczu pełnym emocji HCB Karvina pokonała Padwę Zamość 35:32.

Podopieczni trenera Markuszewskiego sprawili wicemistrzom Czech sporo kłopotów i emocje nie opuszczały nas przez całe spotkanie. Te nie opuszczały nas w szczególności w drugiej połowie, ze względu na zaciętą końcówkę meczu.

W zespole Padwy na pochwałę zasługują Eryk Pstrąg i Miłosz Bączek, którzy zdobyli po 5 bramek dla swojej drużyny, natomiast Mateusz Gawryś, bramkarz drużyny z Zamościa, zdobył nagrodę indywidualną dla najlepszego zawodnika w zespole.

W zespole z Czech nagroda trafiła w ręce Jonasa Patzela, który dla swojej drużyny zdobył 8 trafień.

Składy:

Karvina: Mokros, Brychlec – Zivanov 2, Harabis, Ruza 5, Prasivka 2, Patzel 8, Placek 2, Fulner 1, Uzer 2, Skalicki 6, Siroky 1, Nantl 6, Franc. Trener Michal Bruna.

Padwa: Gawryś 1, Kozłowski, Dragan – Maciąg 1, Czerwonka 4, Puszkarski, Szymański, Szeląg 3, Małecki 3, Skiba 3, Pstrąg 5, Olichwiruk 3, Bączek 5, Adamczuk 2, Morawski 1, Konkel. Trener Zbigniew Markuszewski.

Po meczu o 3-4 miejsce rozegrany został finał, w którym drużyna z Mielca podjęła Górnik Zabrze. Spotkanie ostatecznie wygrali Górnicy wynikiem 31:22.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Drużyna z Zabrza do szatni zeszła z nieznacznym prowadzeniem, bo na przerwę zespoły schodziły przy wyniku 15:13 dla zabrzan.

Druga połowa to już przewaga jednej z najlepszej drużyn w Polsce. Podopieczni trenera Tomasza Strząbały pokazali, że trzeba się z nimi liczyć na każdym kroku. W 45. minucie drużyna z Zabrza prowadziła już 9 bramkami (25:16). Dziewięciobramkową przewagą zakończyło się również całe spotkanie. Górnik Zabrze pokonał Handball Stal Mielec wynikiem 31:22, zdobywając tym samym pierwsze miejsce podczas XI Memoriału im. Antoniego Weryńskiego

Nagrodę dla najlepszego zawodnika w Handball Stali Mielec odebrał Daniel Goliszewski, w Górniku Zabrze był to natomiast Adam Wąsowski.

Składy:

Stal: Dekarz, Novikov, Maj – Nowak, Kotliński 3, Graczyk 4, Wołyncew 3, Kowalik, Napierała 2, Kaźmierczak 1, Smoliński 1, Goliszewski 3, Przychodzeń 1, Osmola, Światłowski 3, Draguła 1. Trener Rafał Gliński.

Górnik: Ligarzewski, Wyszomirski – Szyszko 7, Tokuda 4, Morkowsky, Bachko, Artemenko 4, Krawczyk 2, Bogacz 2, Wisiński 4, Dudkowski 2, Minotskyi 2, Kaczor 1, Ilchenko, Wąsowski, Przytuła 3. Trener Tomasz Strząbała.

Artykuł pochodzi z portalu korso.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.