Autor: | Zdjęcie: fb Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego

foto fb Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

AktualnościW sobotę, 10 grudnia 2022 r. w Zespole Szkół Publicznych, w Rymanowie, odbyła się piąta ogólnopolska edycja zawodów w dwuboju obronnym Towarzystw Gimnastycznych „Sokół” w których brali udział kadeci z Mielca. Zawody zorganizowało Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Rymanów 1907.

Zawody składały się z dwóch konkurencji: strzelania z broni kulowej na odległość 50m oraz toru przeszkód ze strzelaniem z broni laserowej. W zawodach brało udział 21 zawodniczek i zawodników. Barwy PTG Sokół 1893 Mielec reprezentowali uczniowie wojskowej klasy mundurowej Zespołu Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu w składzie: Oliwia Czekaj (IIIA), Julia Mowsesian, Lip Sławomir i Kościelny Kamil (IVA). W zawodach punktowano wyniki w kategoriach zespołowych i indywidualnych z poszczególnych konkurencji.

Zawodnicy Elektryka spisali się bardzo dobrze.
W punktacji drużynowej zajęli II miejsce zarówno jako drużyna zespołowo, jak i w punktacji drużyn w kategorii kobiet i mężczyzn. Pierwsze miejsce przypadło dla gospodarzy. A trzeci stopień podium w klasyfikacji zespołowej wywalczyli druhny i druhowie z TG „Sokół” Pilzno. W przypadku punktacji indywidualnej dwójka kadetów z „Elektryka” też stanęła na podium. W rywalizacji na torze przeszkód ze strzelaniem z broni laserowej, gdzie startowało 12 zawodniczek, Oliwia Czekaj zajęła II miejsce, a wygrała reprezentantka gospodarzy. Natomiast w strzelaniu na 50 m z broni kulowej, gdzie startowało 9 zawodników, miejsce III zajął Kamil Kościelny.

Uczniowie zostali przygotowani do zawodów pod względem sprawnościowym przez nauczycieli wf-u: Elżbietę Lodarską i Huberta Kardyś, natomiast do konkurencji strzelania z broni kulowej kadeci przygotowywali się podczas szkolenia w 33 blp w Dębicy w ramach przedmiotu „Przygotowanie Wojskowe” realizowanego na podstawie projekty MON: Certyfikowanie Wojskowe Klasy Mundurowe i Oddziały Przygotowania Wojskowego.