Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Memoriał im. Antoniego Weryńskiego stanowi tradycyjny turniej, który odbywa się w okresie przygotowawczym i gromadzi mieleckich szczypiornistów. W tegorocznej, już jedenastej edycji, uczczono pamięć legendarnego zawodnika oraz prezesa klubu piłki ręcznej SPR Stal Mielec, Antoniego Weryńskiego. Jego osiągnięcia, w tym wicemistrzostwo Polski w 1975 roku oraz zdobycie Pucharu Polski w 1971 roku razem ze Stalą Mielec, stanowią fundamenty tego wydarzenia.

XI Memoriał im. Antoniego Weryńskiego odbywa się w dniach 12 i 13 sierpnia w hali sportowo-widowiskowej MOSiR w Mielcu. W turnieju biorą udział następujące drużyny:

W sobotę, 12 sierpnia, na nowej hali MOSiR w Mielcu, miały miejsce dwa spotkania:

Handball Stal Mielec kontra Padwa Zamość, Górnik Zabrze przeciwko HCB Karvinie.
W pierwszym z tych meczów, Handball Stal Mielec zwyciężył, a po zakończeniu spotkania odbyło się oficjalne podziękowanie dla Pawła Wilka za jego ponad dwie dekady gry w biało-niebieskich barwach. Obie połowy meczu były niezwykle wyrównane, a po pierwszej połowie zawodnicy Stali prowadzili 11:10. Cały mecz zakończył się wynikiem 22:20 na korzyść drużyny mieleckiej. W drużynie Stali najlepszym strzelcem był Igor Graczyk (6 bramek). Drugim najskuteczniejszym zawodnikiem był Paweł Wilk, który również wykonywał rzuty karne. W drużynie Padwy Zamość, najwięcej bramek zdobył Kacper Adamczuk (4 bramki).

Składy drużyn:
Stal: Dekarz, Novikov, Maj – Wilk 4, Nowak, Kotliński, Graczyk 6, Wołyncew 2, Kowalik 1, Napierała 2, Kaźmierczak 2, Smoliński, Goliszewski 1, Przychodzeń 2, Osmola 2, Światłowski, Draguła. Trener Rafał Gliński.

Padwa: Gawryś, Kozłowski, Dragan – Maciąg 1, Czerwonka 3, Puszkarski 1, Szymański, Szeląg 1, Małecki 1, Skiba, Pstrąg 2, Olichwiruk 2, Fugiel T. 2, Bączek 1, Adamczuk 4, Morawski 2, Konkel. Trener Zbigniew Markuszewski.

W drugim spotkaniu, pomiędzy Górnikiem Zabrze a HCB Karviną, lepszy okazał się pierwszy z wymienionych zespołów. Górnik Zabrze pokonał swojego rywala wynikiem 31:24. Pomimo że wynik znacząco przemawiał na korzyść drużyny z Zabrza, to po pierwszej połowie nie było jeszcze do końca pewne, ponieważ brązowi medaliści poprzedniego sezonu PGNiG Superligi prowadzili tylko dwoma bramkami. W drugiej połowie Górnicy zdołali odskoczyć od swojego rywala.

Górnik: Ligarzewski, Wyszomirski – Szyszko 8, Tokuda 5, Morkowsky, Bachko 1, Artemenko 5, Krawczyk, Bogacz 3, Wisiński, Dudkowski, Minotskyi 3, Kaczor 2, Ilchenko 3, Wąsowski 1, Przytuła. Trener Tomasz Strząbała.

Karvina: Mokros, Brychlec – Zivanov, Harabis 1, Ruza 4, Prasivka, Patzel 9, Placek, Fulner, Uzer 5, Skalicki 2, Siroky, Nantl 1, Ptacnik 2, Frank. Trener Michal Bruna.

Artykuł pochodzi z portalu korso.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.