Reklama

Kolejne drogi oddane do użytku przez Powiat Mielecki. Przebudowano trasę relacji Młodochów-Babicha

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Powiat Mielecki

Kolejne drogi oddane do użytku przez Powiat Mielecki. Przebudowano trasę relacji Młodochów-Babicha - Zdjęcie główne

źródło: powiat-mielecki.pl | foto Powiat Mielecki

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Oddano do użytku kolejne przebudowane i zmodernizowane drogi w Powiecie Mieleckim. Na tapecie tym razem Gmina Gawłuszowice oraz Gmina Tuszów Narodowy. Władze powiatu oficjalnie odebrały drogę łączącą miejscowości Młodochów oraz Babicha. Władze powiatowe pochwaliły się ponad dwoma kilometrami zmodernizowanych i oddanych do użytku dróg.

Nie dalej jak w ubiegłym tygodniu pisaliśmy o oficjalnym odebraniu inwestycji zmodernizowanej drogi między Zgórskiem a Wolą Wadowską. Teraz władze powiatu chwalą się kolejnymi drogami, które połączą okoliczne gminy. Jak przeczytaliśmy na oficjalnym portalu internetowym powiatu, łącznie oddano już do użytku ponad 2 km dróg (dokładnie 2,330 km).

Na tę długość składają się dwa odcinku dróg o niemal podobnych długościach. W ramach tej inwestycji w Młodochowie, w ciągu drogi powiatowej Nr 1 145R relacji Młodochów-Brzyście powstał 1,2-kilometrowy odcinek, natomiast w ciągu drogi powiatowej Nr 1 146 relacji Borki Nizińskie-Babicha powstała droga licząca sobie 1,130 km. Modernizacja objęła nie tylko gruntowne odnowienie tras. Przebudowano także wysokość zjazdów o nawierzchni z kostki brukowej oraz uzupełniono pobocza i zjazdy kruszywem łamanym.

Całość inwestycji realizowało konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Drogowe Sp. z o.o. DYLMEX-INWESTYCJE Sp.k. oraz Przedsiębiorstwo Drogowe Sp. z o.o. Kwota, jaką przeznaczono na to zadanie, wyniosła 1 086 185,94 złotych.

Ukończone drogi odebrano oficjalnie 7 października 2022 roku. Podobnie jak przy ubiegłym odebraniu drogi, tak i podczas tego wydarzenia byli obecnie przedstawiciele Zarządu Powiatu Mieleckiego, w tym między innymi starosta powiatu mieleckiego Stanisław Lonczak, także Zbigniew Działowski, Andrzej Chrabąszcz, Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jan Tarapata oraz przedstawiciele Powiatowego Zarządu Dróg w Mielcu.

Cieszę się, że Zarządowi Powiatu udało się wygospodarować środki na te dwie, bardzo ważne dla lokalnych społeczności inwestycje. Nie ulega wątpliwości, że dzięki realizacji zadania, wzrośnie bezpieczeństwo użytkowników na obydwu zmodernizowanych odcinkach

—  stwierdził Członek Zarządu Powiatu Mieleckiego Andrzej Chrabąszcz.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy