Reklama

Dni Seniora niczym Juwenalia studenckie. Na finał koncert Majewskiej [ZDJĘCIA, VIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności To już kolejna edycja Dni Seniora w Mielcu przeznaczona dla różnych grup seniorskich. Każda sekcja mogła się zaprezentować na Rynku na finale wydarzenia. W sobotę, 17 września odbyły się atrakcje związane z ostatnim dniem seniora.

We wtorek, 13 września w ramach Mieleckich Dni Seniora odbył się konkurs literacko-poetycki w Miejskiej Bibliotece Publicznej SCK w  Mielcu. Udział wzięła Halina Wardzińska reprezentująca Klub Seniora Natura, ktora zajeła  pierwsze miejsce w czytaniu swoich wierszy. Finałem sobotniego  wydarzenia był koncert Alicji Majewskiej z Włodzimierzem Korczem o godzinie 19:00.

Na Dniach Seniora swoją obecność zaznaczyła  między innymi najmłodsza sekcja - Klub Natura.

- Klub Natura z osiedla Dziubków to najmłodszy mielecki klub, dlatego postanowiłyśmy na tegorocznych Mieleckich Dniach Seniora zaznaczyć naszą obecność. Od uroczystego rozpoczęcia naszej działalności głowiłyśmy się, co by tu przygotować.

- opowiadała pani Janina Tomczyk, przewodnicząca klubu. 

Od 12 lipca działa już nowy klub seniora w Mielcu. Tym razem powstał na osiedlu Dziubków. Obecnie korzysta z niego 27 mieszkańców, którzy skończyli 60 lat. To miejsce, w którym mogą swobodnie spotykać się i oddawać ulubionym aktywnościom osoby, które dobrze się czują i są chętne na poznawanie innych ludzi. Klub działa pod nazwą "Natura:. Nazwa ta powstała na pierwszym spotkaniu przed założeniem klubu. 

-Natura służy człowiekowi, także w wymiarze zdrowia psychicznego. Jesteśmy jej częścią, a coraz większa liczba badań wskazuje, że kontakt z naturą sprzyja zdrowiu, zadowoleniu, szczęściu oraz aktywizuje zachowania prospołeczne. Nasze powinowactwo do natury jest genetyczne i głęboko zakorzenione w ewolucji. - opowiadała Janina Tomczyk przewodnicząca klubu seniora.

We wtorek, 20 lipca odbyło się uroczyste rozpoczęcie działalności klubu i już wtedy prezes klubu zapowiadała że Naturę będzie widać na tegorocznych Senioraliach.

 

 

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy