Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: PZLA

Medale dla LKS Stali Mielec. Maria Duszkiewicz oraz Dawid Piłat na Mistrzostwa Polski U23 - Zdjęcie główne

Maria Duszkiewicz/Dawid Piłat. | foto PZLA

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

AktualnościDobra wiadomości z Mistrzostw Polski U23 w Lublinie. Maria Duszkiewicz zdobyła brązowy, a Dawid Piłat srebrny medal. Dobry start specjalistów od rzutu młotem z Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Stal Mielec.

Lekkoatletyczny Klub Sportowy Stal Mielec ma kolejne powody do radości. Podczas weekendowych Mistrzostw Polski U23 w Lublinie konto biało-niebieskich wzbogacone zostało o dwa medale, a ich zdobywcami są Maria Duszkiewicz i Dawid Piłat.

W konkursie kobiet wszystko rozstrzygnęło się w ostatniej serii. Karolina Bomba wysunęła się na prowadzenie po próbie na 60.86, a po chwili zwycięstwo odebrała jej Aleksandra Nowaczewska posyłając młot na 61.07. Brązowy medal zdobyła Maria Duszkiewicz – 59.59.

Trzeci z rzędu tytuł mistrza Polski w rzucie młotem wywalczył Dawid Piłat. W Lublinie podopieczny Mikołaja Rosy miał dwie mierzone próby i w obu przekroczył 70 metrów. Najdłuższym rzutem popisał się już w pierwszej serii gdy posłał młot na 71.62. Drugie miejsce wywalczył Adam Ziółkowski, który w szóstej kolejce uzyskał 65.14. Dzięki lepszemu drugiemu wynikowi – uzyskanemu w ostatnim rzucie – z brązowego medalu mógł cieszyć się Marcin Sobiesiak. Zawodnik z Lublina rzucił 59.50, tyle samo co czwarty Jakub Dzioba.

Blisko medalu w trójskoku był kolejny zawodnik Stali - Jakub Róg. Uzyskał 15 metrów (nowy rekord życiowy), ale brązowy medal stracił w ostatniej serii, kiedy to Oscar Piłat z Poznania skoczył 15.09 m. Przed Jakubem jeszcze start w konkursie skoku w dal.

Artykuł pochodzi z portalu korso.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.