Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: MUKS Iryda Mielec

Mielczanin ze Złotą Rękawicą! Iryda zdobywa medale na międzynarodowym turnieju bokserskim [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
5
zdjęć

Jerzy Armatys zdobył Złotą Rękawicę na turnieju międzynarodowym w Krakowie | foto MUKS Iryda Mielec

Udostępnij na:
Facebook
AktualnościOd 14 do 16 grudnia mielecki klub bokserski MUKS Iryda Mielec przebywał na Międzynarodowym Turnieju o Złotą Rękawicę Wisły im. Teofila Kowalskiego w Krakowie. Mieleccy bokserzy osiągnęli na turnieju sukcesy, w tym główną nagrodę - Złotą rękawicę.

Turniej zwyciężył zawodnik mieleckiej Irydy - Jerzy Armatys (+80 kg). W finałowej walce w kategorii bokser z Mielca wygrał z zawodnikiem TS Wisły Kraków, Maciejem Klotzerem. Mielczanin w czasie turnieju w Krakowie zwyciężył wszystkie walki, co zapewniło mu główną nagrodę. Jerzy Armatys odebrał Złotą Rękawicę podpisaną przez Aleksandra Usyka.

To jednak nie koniec sukcesów mieleckich bokserów na tym turnieju. Srebrny medal zdobył Patryk Wołowiec (60 kg). W finałowej walce musiał uznać wyższość przeciwnika z krakowskiego klubu. Trzeba jednak podkreślić, że srebrny medal to fantastyczny wynik.

Zdobyciem brązowego medalu może się z kolei poszczycić Oliwier Indyk (54 kg). W łącznym rozrachunku daje to mieleckiemu klubowi 3 medale we wszystkich kolorach przywiezione z międzynarodowego turnieju w Krakowie. Ten wynik mógłby być zresztą wyższy, ale niektórzy zawodnicy odpoczywali po 10-dniowym obozie kadry narodowej.

Jak informuje MUKS Iryda Mielec, już teraz wiadomo, że pobili zeszłoroczny rekord w ilości zdobytych medali w ciągu roku.