Scenariusz
Zdarzenie rozpoczęło się od dramatycznego momentu, gdy samolot typu B podczas awaryjnego lądowania z powodu uszkodzenia silnika i problemów z utrzymaniem wysokości, wszedł w kolizję z samolotem typu A. Druga maszyna, próbująca wystartować, nie zdążyła wykonać manewru uniknięcia, co doprowadziło do bezpośredniego zderzenia na pasie startowym.Ekipy ratunkowe, natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia, przybyły na miejsce zdarzenia, aby stawić czoła skomplikowanej sytuacji - dwie poważnie uszkodzone maszyny, z których wydobywał się dym, a wewnątrz znajdowały się osoby poszkodowane. Szybka i zorganizowana akcja ratunkowa była kluczowa w zarządzaniu tą nieprzewidywalną sytuacją.
Gotowość do działania
Ćwiczenia te były nie tylko pokazem sprawności i gotowości służb ratunkowych do działania w ekstremalnych warunkach, ale również potwierdziły wysoki poziom przygotowania ratowników PSPR z Mielca do reagowania na awaryjne sytuacje lotnicze. Organizatorzy ćwiczeń wyrazili pełne zadowolenie z przebiegu symulacji, podkreślając jej dynamikę, sprawność i efektywność.
Mieleccy ratownicy
W ćwiczeniach wzięła udział wyjątkowa grupa profesjonalistów z mieleckiej stacji PSPR, w tym lek. Magdalena Partyka - Zając, zastępca dyrektora do spraw lecznictwa, oraz doświadczeni ratownicy medyczni: Adrian Basamania, Jakub Wilczak, Ryszard Kułaga i Jakub Zipser. Ich udział i wkład w sukces ćwiczeń jest nieoceniony, a ich gotowość do niesienia pomocy potwierdza wysoki poziom profesjonalizmu i poświęcenia.Ćwiczenia na lotnisku w Turbi stanowią ważną lekcję dla wszystkich służb ratunkowych, pokazując, jak kluczowe jest ciągłe szkolenie i doskonalenie umiejętności w celu efektywnego zarządzania kryzysowego. Akcja ratunkowa przeprowadzona przez zespół PSPR z Mielca dowodzi, że w obliczu zagrożenia każda sekunda jest na wagę złota, a przygotowanie i profesjonalizm ratowników mogą uratować życie.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.