Jako zawodnik i trener związany ze Stalą Mielec, Cibicki dokonał rzeczy wyjątkowej – poprowadził mielecki zespół siatkarzy do awansu najpierw do II ligi w 1957 roku, a następnie do I ligi w 1959 roku. Był to pierwszy zespół z województwa rzeszowskiego, który awansował do najwyższej klasy rozgrywkowej w kraju, co stanowiło przełomowe wydarzenie w historii lokalnego sportu. Jego osiągnięcia były symbolem determinacji i pasji, które przekazywał swoim podopiecznym.
Pod jego kierunkiem siatkarze Stali Mielec odnosili kolejne sukcesy, w tym 4. miejsce w prestiżowej I lidze w sezonie 1972/1973. Dzięki jego trenerskiemu geniuszowi oraz umiejętnościom pedagogicznym, Adam Cibicki wychował całe pokolenia świetnych zawodników, a także przyszłych trenerów, którzy kontynuowali jego dzieło. Jego wkład w rozwój sportu był wielokrotnie doceniany. Został uhonorowany tytułem „Najlepszy Trener – Wychowawca w województwie rzeszowskim” w plebiscycie „Nowin Rzeszowskich”.
Adam Cibicki był również osobą niezwykle zasłużoną dla rozwoju kultury fizycznej w Polsce. Za swoje osiągnięcia został odznaczony licznymi wyróżnieniami, w tym m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Srebrnym Krzyżem Zasługi oraz Medalem 50-lecia Piłki Siatkowej w Polsce. Był postacią, która nie tylko kształtowała sportową przyszłość wielu młodych ludzi, ale także przyczyniła się do popularyzacji siatkówki w całym kraju.
Odejście Adama Cibickiego to ogromna strata dla mieleckiego środowiska sportowego.
Jego pasja, zaangażowanie i wkład w rozwój sportu na terenie naszego miasta pozostaną na zawsze w naszej pamięci. Adam Cibicki był nie tylko znakomitym sportowcem, ale także inspirującym mentorem, który kształtował i wspierał rozwój młodych adeptów siatkówki, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem - podaje Urząd Miasta w Mielcu
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.