Ogrom emocji i hymn odśpiewany przez 3000 kibiców! Mecz Polska - Turcja w Mielcu [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Emocje po pierwszym meczu towarzyskim pomiędzy Reprezentacją Polski Kobiet i Reprezentacją Turcji Kobiet w piłce siatkowej powoli opadają. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2 na korzyść gości, ale nie zmienia to faktu, że dostarczyło masę pozytywnych emocji.

Mecz pomiędzy reprezentacjami cieszył się sporym zainteresowaniem, ale jak mogło być inaczej, skoro na nowej hali sportowo-widowiskowej w Mielcu zagrały złote oraz brązowe medalistki Ligi Narodów w piłce siatkowej kobiet.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2 na korzyść Reprezentacji Turcji, która dwa dni wcześniej uległa naszym siatkarkom w Krośnie wynikiem 3:1. Dziś jednak będzie okazja na rewanż, ponieważ dwie drużyny, które okazały się sensacją podczas tegorocznej Ligi Narodów staną na przeciwko siebie ponownie.

Mecz towarzyski na nowej hali w Mielcu był bardzo wyrównany. Pierwszego seta naszym siatkarkom udało się zwyciężyć 26:24. Reprezentacja Turcji jednak w dwóch kolejnych była w stanie odpowiedzieć i sety zakończyły się odpowiednio 23:25 oraz 22:25 na korzyść gości. W czwartym secie nasze Reprezentantki jednak się podniosły, zwyciężając 25:22. O wszystkim zadecydował tie-break, w którym to Turczynki wygrały 10:15.

Jak będzie dziś? Przekonamy się już za kilka godzin, tymczasem jednak zobaczcie jak prezentowały się zawodniczki zarówno jednej, jak i drugiej drużyny na parkiecie. Zdjęcia kibiców pojawią się już za niedługo.

Składy:

Reprezentacja Polski: Agnieszka Korneluk, Magdalena Stysiak, Martyna Łukasik, Joanna Wołosz, Olivia Różański, Magdalena Jurczyk, Maria Stenzel (L) – Kamila Witkowska, Monika Gałkowska, Monika Fedusio, Malwina Smarzek, Aleksandra Gryka, Katarzyna Wenerska, Aleksandra Szczygłowska (L). Trener: Stefano Lavarini.

Reprezentacja Turcji: Melissa Vargas, Elif Sahin, Eda Erdem, Asli Kalac, Ilkin Aydin, Ebrar Karakurt, Orge Gizem (L) – Cansu Ozbay, Kubra Akham, Hande Baladin, Ivegin Tugba, Sahin Saliha, Derya Cebecioglu, Ayca Aykac (L). Trener: Daniele Santarelli.

Artykuł pochodzi z portalu korso.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.