reklama

Pieniądze dla gmin z najwyższą frekwencją. Ile dostaną?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: arch. red.

Pieniądze dla gmin z najwyższą frekwencją. Ile dostaną? - Zdjęcie główne

Im więcej mieszkańców zagłosuje, tym większe będą szanse na pieniądze dla ich gminy. | foto arch. red.

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

AktualnościRząd obiecał dodatkowe pieniądze gminom, których mieszkańcy zmobilizują się i licznie wezmą udział w wyborach 15 października. Jakie dokładnie warunki musi spełnić Twoja gmina, żeby dostać bonus? Sprawdź.
reklama

Na finansowe wsparcie mogą liczyć gminy, które mają do 20 tysięcy mieszkańców i w których ponad 60 proc. uprawnionych weźmie udział w zbliżających się wyborach parlamentarnych. To wystarczy. Finalnie zyskać mogą członkinie kół gospodyń wiejskich, strażacy, ale także "zwykli" mieszkańcy nagrodzonych gmin. 

Zachęcają mieszkańców do "udziału w świecie demokracji" 

Samorządy, w których mieszkańcy licznie udadzą się urn, mogą otrzymać nawet po 250 tysięcy złotych. Jak informował minister rolnictwa i rozwoju wsi, Robert Telus, pieniądze będą mogły zostać przeznaczone na działalność kół gospodyń wiejskich, zespołów ludowych lub orkiestr dętych. 

Zachęcamy do udziału w święcie demokracji, jakim są wybory

reklama

– zachęcał minister. 

To nie koniec. Kolejne pieniądze – również za frekwencję – można zdobyć w ogłoszonym już wcześniej programie "Bitwa o Remizy". Do "zgarnięcia" jest w tym przypadku 1 mln zł na remont lub przebudowę remizy strażackiej. 

Środki te może otrzymać gmina licząca do 20 tys. mieszkańców, w której frekwencja wyborcza będzie najwyższa w powiecie

– potwierdza zasady konkursu szef resortu rolnictwa i rozwoju wsi. Łączny budżet programu to 300 mln zł.

Trzeci program dla gmin z najwyższą frekwencją: milion złotych na budżet obywatelski

I na tym nie koniec. Gminy do 20 tys. mieszkańców, które osiągną największą frekwencję w powiecie, otrzymają milion złotych na budżet obywatelski. Te środki będą mogły być wykorzystane zgodnie z wolą mieszkańców. Oznacza to, że będzie można postawić za nie nowy plac zabaw, siłownię zewnętrzną, albo też stworzyć boisko dla dzieci.

reklama

Wybory parlamentarne odbędą się 15 października. Polacy wybiorą na czteroletnią kadencję 460 posłów i 100 senatorów. Lokale wyborcze będą otwarte w godzinach od 7 do 21. Tuż po zamknięciu lokali poznamy pierwsze sondażowe wyniki. Oficjalne mają być podane najpóźniej we wtorek, 17 października. 

reklama
reklama
Artykuł pochodzi z portalu korsokolbuszowskie.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama