Opublikowano: Aktualizacja:
Autor:

PKO BP Ekstraklasa. Kibice FKS Stali Mielec na meczu z Lechią Gdańsk [ZDJĘCIA, SKRÓT MECZU] - Zdjęcie główne
Zobacz
57
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
AktualnościStal Mielec odniosła niezwykle ważne zwycięstwo nad Lechią Gdańsk 2:1 w meczu 11. kolejki PKO BP Ekstraklasy, a kibice mielczan stworzyli niezapomnianą atmosferę na Stadionie Miejskim. Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych, na trybunach zasiadło 3932 fanów, którzy głośno dopingowali swoją drużynę.

Ich wsparcie okazało się kluczowe w chwili, gdy Stal ruszyła do ofensywy, dążąc do odrobienia strat po pierwszej połowie. Wśród kibiców nie zabrakło również grupy sympatyków Lechii, co dodało dodatkowych emocji spotkaniu.

Skrót meczu Stal Mielec – Lechia Gdańsk 2:1

Mecz był pełen emocji od samego początku. Już w pierwszych minutach Maciej Domański trafił w słupek, a chwilę później Lechia, po akcji Bohdana Wjunnyka, myślała, że zdobyła prowadzenie. Bramkę Maksyma Chłania anulował jednak sędzia Sebastian Krasny po interwencji VAR, dopatrując się faulu. Mimo to Lechia Gdańsk objęła prowadzenie w 38. minucie po golu Dominika Piły, który skutecznie wykorzystał jedną z nielicznych okazji gdańszczan.

Stal Mielec nie załamała się jednak po stracie bramki i ruszyła do intensywnych ataków. W drugiej połowie gospodarze zdominowali grę, oddając łącznie 27 strzałów. Ich wysiłki zostały nagrodzone w 58. minucie, kiedy Piotr Wlazło precyzyjnym strzałem doprowadził do wyrównania.

Ostateczny cios zadał w doliczonym czasie gry rezerwowy Łukasz Wolsztyński, który zdobył zwycięską bramkę zaledwie kilkadziesiąt sekund po wejściu na boisko. Ta bramka nie tylko zapewniła Stali trzy punkty, ale także wyciągnęła drużynę z dolnych rejonów tabeli, spychając Lechię do strefy spadkowej.

Kluczowe nastawienie według trenera Niedźwiedzia

Trener Stali Mielec, Janusz Niedźwiedź, przed meczem z Lechią Gdańsk podkreślał znaczenie mentalności i modelu gry swojej drużyny:

- Natomiast dla mnie kluczowe jest nasze nastawienie, nasze założenia. Dużo pracujemy nad naszym modelem gry, oczywiście też nasze działania dopasujemy do przeciwnika, ale mamy na tyle otwartą głowę, że wiemy, iż przeciwnik zawsze może coś zmienić.

Jego słowa znalazły odzwierciedlenie na boisku – Stal konsekwentnie realizowała swój plan, nie poddając się mimo straconego gola i udowadniając, że potrafi grać ofensywnie i skutecznie.

Kolejny mecz Stali Mielec już 20 października

Po zwycięstwie nad Lechią, Stal Mielec przygotowuje się do kolejnego ważnego meczu. 20 października drużyna Janusza Niedźwiedzia zmierzy się na wyjeździe z Górnikiem Zabrze. Spotkanie to będzie kolejnym sprawdzianem dla mielczan, którzy po wyjściu ze strefy spadkowej muszą kontynuować walkę o utrzymanie.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z meczu, gdzie kibice Stali Mielec głośno wspierali swoją drużynę i przyczynili się do tego historycznego zwycięstwa nad Lechią Gdańsk!