Reklama

Planowanie własnego biznesu. Sukces dla odważnych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay.com

Planowanie własnego biznesu. Sukces dla odważnych - Zdjęcie główne

Planowanie własnego biznesu. Sukces dla odważnych | foto pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Każdy przedsiębiorca bez względu na to, czym się zajmuje, musi utrzymywać jakieś zasoby. I jest rzeczą obojętną, czy firma znajduje się dopiero w trakcie rozruchu, czy funkcjonuje już na dobre. Nasz przyszły biznes zależy bowiem m.in. od bardzo dokładnego stworzenia sobie planu przyszłej działalności. O czym więc należy pamiętać ?

Miejsce

Po pierwsze należy pomyśleć o miejscu, w którym będziemy prowadzić naszą działalność. W zależności od naszych możliwości może to być hala produkcyjna, może też wystarczy nam niewielkie pomieszczenie na warsztat. Gdy przyszły charakter naszej pracy opierał się będzie o profil biurowy, musimy przewidzieć jakieś pomieszczenie, w którym urządzimy sobie biuro i będziemy w nim przyjmować klientów. A może wystarczy tylko własne mieszkanie, w którym głównym narzędziem będzie laptop, przez który za pomocą dostępu do Internetu będziemy łączyć się z całym światem, zarabiając w ten sposób pieniądze?

Wyposażenie

Kolejnym elementem naszych firmowych zasobów jest wyposażenie pomieszczeń, którymi będziemy dysponować. Chodzi tu o maszyny i urządzenia, na których wykonywane będą wyroby czy usługi i odpowiednie ich usytuowanie. Czy będą to specjalistyczne obrabiarki, lady sklepowe, lodówki czy może fotele fryzjerskie lub wanny do masażu? Potrzebny nam będzie też sprzęt informatyczny w postaci komputerów czy drukarek, bo przecież bez tego żadna firma nie będzie w dzisiejszych czasach funkcjonować.

Media

Nie możemy zapominać też o różnego rodzajach instalacjach związanych z Internetem, a może wodą czy gazem. Im tego będzie więcej, tym w przyszłości będziemy mieć większe możliwości używania naszego sprzętu. Będą nam też potrzebne jakieś środki transportu. Samochód jest teraz niezbędnym elementem prowadzenia praktycznie każdego biznesu, a w przypadku np. profilu produkcyjnego potrzebny będzie również jakiś wózek czy podnośnik.

Pracownicy

Przy planowaniu naszej działalności niezbędnym elementem jej prowadzenia będą pracownicy. Ten tzw. zasób ludzki to najważniejsza część składowa naszej firmy, dlatego właśnie o pracowników trzeba najbardziej dbać. Oni przecież będą obsługiwać nasze maszyny, oni będą wielką siłą, która będzie w jakimś stopniu decydować o powodzeniu naszego biznesu, muszą więc być odpowiednio zorganizowane stanowiska pracy z możliwością np. przebrania się czy skonsumowania posiłku.

Sukces dla odważnych

Gdy ktoś to wszystko czyta (szczególnie chodzi mi o młodych, mało doświadczonych,  marzących o swoich firmach), może nasunąć mu się refleksja połączona z obawą – że prowadzenie firmy to raczej nie jest dla mnie, do tego trzeba mieć specjalne predyspozycje, by to wszystko ogarnąć i przede wszystkim dysponować pieniędzmi.

Tak, to prawda, nic w dzisiejszym świecie nie ma za darmo. Sukces jednak odnoszą ludzie odważni, twardo stąpający po ziemi i niezałamujący się niepowodzeniami. Nie wszyscy wielcy tego świata od razu znaleźli się na topie. Pamiętajmy bowiem, że najważniejszym elementem naszego przedsięwzięcia jest rozsądne zaprojektowanie i zaplanowanie funkcjonowania firmy na miarę naszych możliwości. Pieniądze też można znaleźć. Trzeba jednak mocno w siebie wierzyć.

I wielu ludziom się to udaje...

 

Autor: Leszek Maksoń, Prezes Fundacji Kubek Biznesu, właściciel LM-SZ

 

Artykuł pochodzi z portalu korso.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy