Reklama

Ranking najlepszych Liceów Ogólnokształcących i Techników w Polsce według Perspektyw. Jak wypadły nasze szkoły?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Kamila Bik

Ranking najlepszych Liceów Ogólnokształcących  i Techników w Polsce według Perspektyw. Jak wypadły nasze szkoły? - Zdjęcie główne

foto Kamila Bik

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Znamy wyniki XXV Ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników „Perspektywy 2023” W rankingu zostało brane 1360 liceów ogólnokształcących i 1185 techników. Cieszymy się bardzo, że znajdują się w nim szkoły z naszego regionu, które otrzymały tytuł „Złotej Szkoły”, „Srebrnej Szkoły” oraz „Brązowej Szkoły”

Z naszego miasta tymi zaszczytnymi tytułami zostały wyróżnione Licea Ogólnokształcące i Technika.

Kryteria Rankingu Liceów 2023 to: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%) oraz sukcesy w olimpiadach (25%). Po raz kolejny w tej kategorii zostały uwzględnione osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych.

II Liceum Ogólnokształcące otrzymało po raz kolejny tytuł „Złotej Szkoły” uplasowało się na 151. miejscu w Polsce.

I Liceum  Ogólnokształcące  otrzymało tytuł  „Srebrnej Szkoły” uplasowało się na 498. miejscu w Polsce.

Natomiast, V Liceum Ogólnokształcące otrzymało tytuł „Brązowej Szkoły"i zajeło 910. miejsce w Polsce.

Mielecki "Kopernik" znalazł się również w podrankingu olimpijskim (gdzie decydowały osiągnięcia w olimpiadach przedmiotowych), zajął tam wysokie 68. miejsce w Polsce.


Kryteria Rankingu Techników 2023 to: sukcesy szkoły w olimpiadach (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%),  wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%)  wyniki egzaminu zawodowego (30%).


W rankingu Miesięcznika Perspektywy, dotyczącego Techników  z Mielca tytułami mogą pochwalić się szkoły:

 Technikum nr 1 z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. bł.ks. Romana Sitki, otrzymało tytuł "Srebrnej Szkoły"  i uplasowało się na 224, miejscu w kraju  oraz Technikum nr 3 z  Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu, które również otrzymało tytuł "Srebrnej Szkoły zajmując miejsce 294.  w Polsce.

 

W tegorocznym Rankingu wzięto pod uwagę dane tych szkół, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w maju 2022 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej dla liceów/techników.
Od 25 lat z satysfakcją pokazujemy szkoły, w których warto się uczyć. I nie chodzi tylko o czołową piętnastkę najlepszych liceów oraz dziesiątkę najlepszych techników, które honorujemy podczas gali rankingu. Z tabel, jakie publikujemy, można odczytać znacznie więcej: która szkoła od lat utrzymuje wysoką formę, która spada, a która wspina się coraz wyżej. Mamy w tegorocznym zestawieniu tradycyjnych prymusów i liczne grono zupełnie nowych liderów. Szczerze podziwiamy szkoły od lat utrzymujące wysoką formę, ale szczególnie się cieszymy, gdy w czołówce rankingu pojawiają się „nowi”, bo to dowód, że wytrwała praca nauczycieli i uczniów przynosi wspaniałe efekty, że wciąż są w polskich szkołach ambitni pedagodzy, którym chce się pracować.


-czytamy wypowiedz na oficjalnej stronie Perspektyw,  Waldemara Siwińskiego, prezesa Perspektywy Press, twórcy polskich rankingów edukacyjnych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy