reklama

Rolnicy wyjechali na ulice Mielca i powiatu w ramach protestu [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Kacper Piękoś

Rolnicy wyjechali na ulice Mielca i powiatu w ramach protestu [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
46
zdjęć

foto Kacper Piękoś

reklama
Udostępnij na:
Facebook
AktualnościW środę, 20 marca, w Mielcu odbywa się protest rolników, który jest odbiciem szerszych napięć i niezadowolenia wśród rolników w całej Polsce. Demonstracja ta jest jednym z wielu wyrazów frustracji spowodowanej trudną sytuacją, w jakiej znalazło się wiele gospodarstw rodzinnych. Rolnicy, którzy zdecydowali się wyjść na ulice Mielca, oraz ich koledzy z innych części kraju, domagają się głębokich zmian w polityce rolniczej, zarówno na poziomie krajowym, jak i unijnym.
reklama

Postulaty przedstawione przez rolników podczas tego protestu są szerokie i dotykają fundamentalnych aspektów zarządzania rolnictwem w Polsce. Obejmują one między innymi żądanie likwidacji unijnego "zielonego ładu" i ekoschematów, które według rolników wprowadzają niepotrzebne obciążenia i ograniczenia dla tradycyjnego rolnictwa. Innym palącym problemem jest napływ produktów rolnych z Ukrainy, co według protestujących destabilizuje lokalny rynek i stawia polskich producentów w niekorzystnej sytuacji konkurencyjnej.

Rolnicy apelują również o ustanowienie reprezentatywnej Komisji Rolniczego Dialogu Społecznego, zarówno na poziomie krajowym, jak i wojewódzkim, co miałoby na celu umożliwienie szerszej i bardziej inkluzywnej dyskusji na temat przyszłości rolnictwa w Polsce. Kolejne postulaty dotyczą aspektów ekonomicznych, takich jak wprowadzenie cen minimalnych na podstawowe produkty rolnicze, co miałoby zapobiec dumpingowi cenowemu i zapewnić rolnikom stabilność dochodów.

reklama

Zmiany organizacyjne w Krajowej Grupie Spożywczej, przywrócenie wcześniejszych emerytur dla rolników, czy uregulowanie kwestii prowadzenia działalności rolniczej na wsi, to kolejne elementy, które mają na celu poprawę warunków pracy i życia rolników, a także zapewnienie długoterminowej stabilności sektora rolniczego w Polsce.

reklama

Protest w Mielcu, jak i podobne demonstracje w innych częściach kraju, podkreślają głębokie niezadowolenie i obawy rolników związane z obecną polityką rolną. Wiele z postulatów ma na celu nie tylko poprawę bezpośrednich warunków działania gospodarstw, ale również zapewnienie większej suwerenności żywnościowej Polski, ochronę tradycyjnego rolnictwa przed negatywnymi skutkami globalizacji oraz ochronę środowiska naturalnego w sposób, który nie zagraża przetrwaniu rodzimych gospodarstw rolnych.

Protest rolników w Mielcu stanowi istotny sygnał dla decydentów politycznych, że istnieje pilna potrzeba rewizji i adaptacji polityki rolniczej, tak aby lepiej odpowiadała na wyzwania i potrzeby współczesnego rolnictwa. Odpowiedź na te postulaty będzie miała dalekosiężne konsekwencje nie tylko dla sektora rolniczego, ale także dla całej polskiej gospodarki i społeczeństwa.

reklama

Tak wygląda trasa przejazdu rolników:

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Artykuł pochodzi z portalu korso.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama