Reklama

Sukces uczennicy Szkoły Podstawowej nr 1 w piątej edycji Konkursu Literackiego w Rymanowie „Wolność jest w nas. Ku pamięci żołnierzy wyklętych”

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: sp1

Sukces uczennicy Szkoły Podstawowej nr 1 w piątej edycji Konkursu Literackiego  w Rymanowie  „Wolność jest w nas. Ku pamięci żołnierzy wyklętych” - Zdjęcie główne

foto sp1

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności W piątek, 3 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Rymanowie zorganizowano galę finałową podsumowującą piątą edycję Wojewódzkiego Konkursu Literackiego „Wolność jest w nas. Ku pamięci żołnierzy wyklętych” W konkursie w kategorii poezja uczennica Zofia Piasecka ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Mielca zajęła trzecie miejsce.

Na konkursie komisja dokonała oceny 73 prac konkursowych z 38 szkół podstawowych z województwa podkarpackiego.


Konkurs swym patronatem objęli:

Małgorzata Rauch – Podkarpacki Kurator Oświaty, Bogdan Rzońca – Poseł do Parlamentu Europejskiego, Piotr Uruski – Poseł na Sejm RP, Piotr Babinetz – Poseł na Sejm RP, Jan Pelczar – Starosta Powiatu Krośnieńskiego, Wojciech Farbaniec – Burmistrz Gminy Rymanów, Jan Bałuka – Przewodniczący Regionalnej Sekcji NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Krośnie, Piotr Cisek – Dyrektor ZSP w Posadzie Górnej.

Ogółem przyznano 6 nagród dla początkujących poetów oraz 6 nagród dla adeptów sztuki prozatorskiej.

Jury oceniło prace odrębnie dla poezji i prozy. Zwracano szczególną uwagę na zgodność merytoryczną z tematem konkursu, oryginalny pomysł na tekst, kompozycję utworu i jego przesłanie, a także wyraz artystyczny, ukształtowanie stylistyczne, językowe oraz poprawność w zapisie w zakresie ortografii i interpunkcji. Celem Konkursu Literackiego „Wolność jest w nas” było przede wszystkim przybliżenie sylwetek niezłomnych kobiet, które w latach 1944-1963 nie zgadzały się na sowietyzację ojczyzny i słowem oraz czynem angażowały się we wskrzeszenie niepodległej Polski. Narażały swe życie w obronie suwerenności Polski, były szykanowane, więzione, a nawet ginęły z rąk komunistycznych oprawców

- czytamy na stronie organizatora konkursu.

Wśród nagrodzonych za pracę literacką jest uczennica klasy 8d Zofia Piasecka, która za swój wiersz o sanitariuszce 5 Wileńskiej Brygady Armii Krajowej, Danucie Siedzikównej „Inka”, zajęła trzecie miejsce. Opiekunem merytorycznym była Bożena Kozioł ze szkoły Podstawowej nr 1.

kategoria poezja, miejsca i wyróżnienienia:

I  miejsce -Maja Włodarska,                 Publiczna Szkoła Podstawowa w Brzeźnicy opiekun Urszula Maź

II miejsce- Oliwia Wierzbińska,             Szkoła Podstawowa w Rogóżnie opiekun  Barbara Kiełb

III miejsce-  Zofia Piasecka,                Szkoła Podstawowa nr 1 w Mielcu  opiekun Bożena Kozioł

wyróżnienie honorowe: Szymon Rygiel,    Szkoła Podstawowa w Iwoniczu opiekun Agnieszka Rygiel

wyróżnienie honorowe: Jagoda Staroń,      Szkoła Podstawowa nr 8 w Krośnie opiekun Jolanta Teśniarz

wyróżnienie honorowe: Adam Wolwowicz, Szkoła Podstawowa w Dydni opiekun Monika Kij  

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy