Reklama

Uczniowie Szkoły Muzycznej wystąpili w teledysku o Ignacym Łukasiewiczu "Skarby nie chodzą piechotą" [VIDEO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności W tym roku Sejm RP ustanowił rok 2022 rokiem Ignacego Łukasiewicza. Orkiestra Symfoniczna PSM II stopnia w Mielcu wraz z innymi szkołami zrealizowała teledysk pod nazwą „Skarby nie chodzą piechotą”.

Mimo niełatwych ostatnich trzech lat Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Mielcu przygotowała wiele projektów koncertowych dla miasta Mielca i regionu. Była muzyka patriotyczna, kolędowa, noworoczna, karnawałowa, muzyka lat 20 i 30, a na podsumowanie sezonu koncertowego 10 czerwca 2022 roku proponowany jest koncert muzyki filmowej.

- Jeszcze jedna ciekawa i atrakcyjna forma, ale niezwykle wymagająca, którą zapoczątkowaliśmy jakiś czas temu to realizacja teledysków. Realizujemy je własnym sumptem, posiadamy własny sprzęt i zasoby ludzkie, ale i współpracujemy z zaprzyjaźnionymi szkołami z Podkarpacia (m.in. Szkoła Muzyczna I stopnia w Błażowej, Samorządowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Jeżowem, Szkoła Muzyczna I stopnia w Ropczycach, Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Strzyżowie, Szkoła Muzyczna I stopnia w Rymanowie - słyszymy od dyrektora Państwowej Szkoły Muzycznej Ryszarda Kuska.

- Orkiestra Symfoniczna PSM II stopnia w Mielcu, którą prowadzę, zrealizowała w roku 2021, wraz z chórami tamtych szkół teledysk do utworu „Śpiew w C”, a w tym roku z tej okazji, że Sejm RP ustanowił rok 2022 rokiem Ignacego Łukasiewicza, w 200. rocznicę urodzin tego wielkiego Polaka upamiętniliśmy w postaci zrealizowania tego właśnie teledysku pod nazwą „Skarby nie chodzą piechotą” - powiedział dyrektor Ryszard Kusek

Słowa do utworu napisała Monika Partyk, a muzykę napisał Krzysztof Mroziak. Chóry ćwiczyły w swoich szkołach pod wodzą nauczycieli (Katarzyna Sobas i Agnieszka Tomaszek i Grzegorz Oliwa), a nasza orkiestra przygotowywała się pod moją opieką.

- Po nagraniu materiału dźwiękowego w niezwykłej scenerii w dniu 27.04.2022 roku nagrywaliśmy teledysk w stadninie Siedlisko „Janczar” w Pstrągowej, niedaleko Strzyżowa - dodaje.

- Nagrania były dokonane w strojach z epoki w godzinach od 20:00 do 24:00 przy prawie „letniej „jak nie zimnej temperaturze, ale wszyscy mieliśmy świadomość, w jak ważnym przesłaniu uczestniczymy i w jaki sposób przypominamy i promujemy człowieka, patriotę i wielkiego odkrywcę urodzonego tak blisko nas - słyszymy.

Inicjatorem i koordynatorem projektu był prof. Grzegorz Oliwa, z którym współpracuję zawodowo od kilku lat.

- Efekt naszej współpracy można słuchać i oglądać na naszej stronie internetowej, ale innych mediach. Zapraszamy! - zakończył Ryszard Kusek.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy