Na szlak 40. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej wyruszyło w sumie około 4 tysiące pielgrzymów. Większa część pątników - 2300 osób - wędrowała w części B. Największa grupa tej części pielgrzymki, "dwudziestka trójka", zgromadziła 243 osoby. Część A liczyła w tym roku 1700 pielgrzymów z najbardziej liczną "jedenastką", którą tworzyło 170 pątników.
W wędrówce do Matki wzięło w tym roku udział 126 kapłanów, w tym 8 neoprezbiterów. W grupach szło też 7 diakonów, 24 kleryków, 22 siostry zakonne i 2 braci zakonnych. Wydano w sumie 496 legitymacji funkcyjnych. Najwięcej z nich - 164 - trafiło do porządkowych. Poza nimi wydano 79 legitymacji dla pielęgniarek, 67 dla aprowizacji, 59 dla kwatermistrzów, 55 dla sekretariatów grup, 51 dla kierowców, 11 dla służby medycznej oraz 8 dla lekarzy.
Mszą Świętą na jasnogórskich wałach zakończyła się 40. Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Eucharystii przewodniczył biskup ordynariusz Andrzej Jeż, a wraz z licznie przybyłymi księżmi koncelebrowali ją również biskupi pomocniczy diecezji Tarnowskiej: Artur Ważny, Leszek Leszkiewicz i Stanisław Salaterski oraz biskup polowy Wojska Polskiego Wiesław Lechowicz.
W kazaniu biskup Jeż mówił o tajemnicy zmartwychwstania Chrystusa, która przemienia zlęknionych uczniów w odważnych głosicieli Dobrej Nowiny. Podkreślał również, że nawet jeśli wydaje nam się, że nie mamy gdzie wracać, że nie mamy prawdziwego domu pełnego miłości, to u Pani Częstochowskiej zawsze mamy stały adres zamieszkania.
- Jesteśmy w domu naszej Matki. Mamy u niej swój adres zamieszkania - zawsze. Cokolwiek się dzieje w naszym życiu zawsze mamy możliwość powrotu do niej, do jej domu
– tłumaczył biskup.
Materiał video wkrótce.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.