reklama

Wielki dzień dla społeczności ZSP w Żarówce! Sprawdzamy jak świętowali!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

AktualnościWielki dzień dla społeczności Zespołu Szkolno-Przedszkolnym w Żarówce! W minionym tygodniu obchodzono już 38. rocznicę nadania placówce imienia K. K. Baczyńskiego. Z tej właśnie okazji w szkole odbyły się specjalne uroczystości, a w tym konkurs recytatorski na cześć patrona.
reklama

12 maja w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Żarówce miało miejsce Święto Szkoły. Mszę świętą za społeczność szkoły odprawił ksiądz Wojciech Podwika.

Następnie wszyscy udali się do szkoły, żeby uczestniczyć w uroczystej akademii przygotowanej przez uczniów z klas IV-VIII pod kierunkiem nauczycieli; pani Barbary Kryniewicz oraz pani Eweliny Kamudy.

Wielki dzień dla społeczności Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żarówce!

Ważnym punktem obchodów 38. rocznicy nadania szkole imienia K. K. Baczyńskiego był Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

reklama

Konkurs od lat cieszy się popularnością wśród młodzieży, a tegoroczna edycja zgromadziła 19 uczestników z okolicznych szkół podstawowych z terenu gminy Radomyśl Wielki.

Celem konkursu jest popularyzowanie wśród uczniów twórczości patrona szkoły – K. K. Baczyńskiego, kształtowanie nawyków częstego obcowania z poezją, upowszechnianie sztuki recytatorskiej wśród młodzieży szkolnej oraz rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji.

Zainteresowanie konkursem jest wciąż duże. W obecnych czasach, kiedy młodzież ma nieograniczony dostęp do internetu, co powoduje obniżenie kompetencji językowych uczniów, takie konkursy nabierają szczególnego znaczenia. Uważam, że jest to bardzo dobra alternatywa dla młodzieży w połączeniu z kształtowaniem postaw patriotycznych

reklama

— powiedziała dyrektor szkoły Jolanta Palion – organizator konkursu.

Poziom konkursu był wysoki. Wszyscy uczestnicy zasłużyli na wyrazy uznania i gratulacje za odwagę, trud przygotowań i przedstawienie własnej oryginalnej interpretacji recytowanych (niełatwych) utworów.

Komisja tym samym miała niełatwe zadanie. Przy ocenie brano pod uwagę: dobór repertuaru, interpretację, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny. Prezentację oceniało jury w składzie: Ewelina Kamuda, Lucyna Grzyb, Agnieszka Snuzik, Anna Cetnar, Joanna Kusiak, Ewa Łachut, Alina Szot, Jolanta Laska, ks. Wojciech Podwika oraz Katarzyna Dubiel.

Laureatami konkursu zostali:

reklama

I miejsce – Julia Olchawa (SP Radomyśl Wielki)

II miejsce – Julia Krzysztofik (SP Zdziarzec)

III miejsce – Filip Giża (SP Żarówka) i Aleksandra Cieśla (SP Partynia)


Wyróżnienia zdobyli:

Maja Kokoszka (SP Janowiec)
Nikola Radzik (SP Dulcza Wielka)
Filip Madura (SP Żarówka)

Kamila Idzik (SP Podborze)
Wiktor Smagacz (SP Radomyśl Wielki)
Marlena Irla (SP Dulcza Mała)
Wanessa Cetnar (SP Dulczw Wielka)

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez dyrektora GZEAS w Radomyślu Wielkim – pana Andrzeja Przybyszewskiego.

reklama

Po konkursie miało miejsce spotkanie integracyjne młodzieży i nauczycieli – opiekunów uczniów, które przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama