Reklama

Zgłoś swoją twórczość do tegorocznej edycji konkursu PLASTYKON i zaprezentuj się na wystawie!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Zgłoś swoją twórczość do tegorocznej edycji konkursu PLASTYKON i zaprezentuj się na wystawie! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Ruszył konkurs "Plastykon 2023"! Wszyscy młodzi artyści z Mielca na pokład, bowiem już można zgłaszać swoje prace. To już XVI edycja tego konkursu, być może to właśnie w tej będziesz mógł zaprezentować się na specjalnej wystawie dla zwycięzców "Plastykonu". Zobacz szczegóły u nas!

Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu właśnie oficjalnie zapowiedziało start XVI edycji konkursu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości "Plastykon".

W ubiegłej edycji w konkursie pojawiło się przeszło 100 prac. Jak będzie w tym roku?

PLASTYKON 2023 - zgłoś swoje prace już teraz!

Już od lat organizowany przez mieleckie SCK "Plastykon" to konkurs dedykowany młodym i zdolnym artystom. Przegląd prac adresowany jest do uczniów szkół podstawowych i średnich.

Konkurs jest podsumowaniem całego roku pracy twórczej mieleckiej młodzieży, która dzięki niemu ma szansę zaprezentować się na forum całego miasta.

Konkurs ma przede wszystkim na celu rozwijanie wyobraźni i twórczego myślenia oraz doskonalenie technik młodych artystów. Niejednokrotnie jest też dla wielu twórców debiutem artystycznym i wystawienniczym.

Co ważne, konkurs nie ma charakteru tematycznego. Właściwie jednym ograniczeniem jego uczestników jest ich własna wyobraźnia. Ocenie konkursowej podlegają prace plastyczne w formach kolażu, ilustracji, grafiki oraz obrazu.

Pierwszy etap konkursu to rekrutacja wewnętrzna w szkole. Następnie 10 najlepszych prac z każdej placówki podlega ocenie jury w trzech kategoriach wiekowych.

Finał konkursu odbędzie się 19 czerwca o godz. 10.00 w Centrum Wystawienniczo-Promocyjnym DK SCK. Zwieńczeniem "Plastykonu" jest pokonkursowa wystawa zwycięskich prac w Domu Kultury SCK.

Termin zgłaszania prac upływa 7 czerwca. Śpieszcie się!

Regulamin konkursu jest dostępny na oficjalnej stronie DK SCK w Mielcu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy