1 liga siatkówki kobiet. Kibice ITA TOOLS Stali Mielec na piątkowym meczu turnieju finałowego [ZDJĘCIA, WIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Strefa kibica W piątek, 12 maja ITA TOOLS Stal Mielec wygrała z KS BAS Kombinat Budowlany Białystok 3:0 (25:18, 25:22, 25:15). Mamy zdjęcia z trybun.

Pierwszy set zakończył się pewnym sukcesem ITA TOOLS Stali.

W drugiej partii wyższość mielczanek również nie podlegała dyskusji choć w końcówce mieliśmy dwa takie wyniki - 19:18 oraz 23:22, które sugerowałyby zacięte spotkanie.

Jednak między jednym a drugim rezultatem było też 22:18, a ostatnie trzy akcje wygrały gospodynie. Po dwóch setach były one lepsze w bloku 6-2 oraz w asach 4-0. Katarzyna Bryda, reprezentantka Polski juniorek w 2009 roku w Meksyku, zdobyła 11 punktów. Mielczanki pewnie zmierzały do sukcesu w pierwszym spotkaniu.

Trzeci set był już grą do jednej bramki.  ITA TOOLS Stal szybko objęla prowadzenie 6:1.Mielczanki długo utrzymywały przewagę pięciu punktów, która w drugiej części seta podwoiła się. Zagrywka dalej była mocnym punktem gospodyń, które w całym meczu miały dziewięć punktowych serwisów przy zerowym bilansie białostoczanek. Trener Wiesław Popik mógł dokonywać zmian, dając szanse zaprezentowania się zmienniczkom. Mielczanki pewnie potwierdziły role faworytek.