1. liga siatkówki kobiet. Pierwszy mecz fazy play-off za nami. Tylko u nas komentarze trenerów po meczu [ZDJĘCIA, WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Strefa kibica W ubiegły weekend odbyły się pierwsze spotkania najlepszych drużyn 1. ligi siatkówki kobiet w fazie play-off. Co po meczu ITA TOOLS Stali Mielec w Krośnie powiedzieli trenerzy?

Wiesław Popik, trener Stali Mielec:

Sami doprowadziliśmy do 4. seta. Przyjechaliśmy tu wygrać. Przez pierwsze dwa sety kontrolowaliśmy spotkanie i w trzecim secie koncentracja nam gdzieś uciekła. Tak samo na początku czwartego seta. Przeciwnik nam uciekł przy naszych błędach. Na szczęście udało się to odwrócić i cieszę się bardzo, ponieważ to był dla nas ważny mecz.

To są play-offy. Nie można powiedzieć, że przeciwnik jest słabszy, ponieważ wyniki pozostałych spotkań pokazują, że te słabsze zespoły wygrały mecze oprócz oczywiście Krosna. Tu już się nie gra na punkty, tu się gra, by wygrać mecz i awansować do najlepszej czwórki. Nie nastawiam się, że mecz w Mielcu będzie łatwiejszy, ale musimy zagrać swoją siatkówkę tak jak przez pierwsze dwa sety w Krośnie i wtedy będę wiedział, że gramy dobrą siatkówkę.

Dominik Stanisławczyk, trener Karpat Krosno:

Gratulacje dla Mielczanek. Udowodniły, że są głównym faworytem do awansu i pokazały, że trochę brakuje nam jeszcze umiejętności do toczenia bardziej wyrównanych spotkań choć 3. i 4. set uważam, że był w naszym wykonaniu dobry. Niestety w 4. secie mieliśmy jeden przestój w przyjęciu i to spowodowało, że Mielczanki odzyskały pewność siebie i wykorzystały swoje atuty. My mieliśmy jeden problem. Dzień przed meczem wróciliśmy dopiero z Akademickich Mistrzostw Polski, gdzie poziom wyglądał całkowicie inaczej. Mierzyliśmy się z dziewczynami, które grają w IV lidze i tu nagle przyszło nam grać z mistrzem rundy zasadniczej bez odbycia żadnego treningu. To na pewno nie było dla nas dobre. Mogliśmy się postawić bardziej i lepiej wykonywać niektóre elementy. W dwóch pierwszych setach widać było u nas nerwowość.

Mieliśmy się dobrze bawić w tym meczu. Ja się dobrze bawiłem i myślę, że dziewczyny też. Pokazaliśmy, że jesteśmy w stanie powalczyć no i ta rywalizacja nie jest jeszcze skończona. To są play-offy i wszystko może się wydarzyć. Mielczanki prowadzą 1:0. Teraz będą grały u siebie i będą faworytkami, ale my tak jak cały sezon nie poddajemy się. Im u nas gorzej i trudniej, tym lepiej gramy.

Karpaty Krosno Glass-PANS Krosno – ITA TOOLS Stal Mielec 1:3 (13:25, 18:25, 25:20, 18:25)

Karpaty Krosno Glass-PANS Krosno: Amelia Bogdanowicz, Wiktoria Makarewicz, Julia Szczelokowa, Aleksandra Hochołowska, Emilia Oktaba, Małgorzata Kuczyńska, Izabela Dąbrowska (L), Karolina Legień, Marcelina Gliniecka, Maja Grodzka, Julia Majerska. Trener – Dominik Stanisławczyk.

ITA TOOLS Stal Mielec: Karolina Hochołowska, Karolina Staniszewska, Katarzyna Bryda, Zuzanna Kulig, Klaudia Łyduch (L), Marta Budnik, Daria Dąbrowska, Karolina Pancewicz (L), Emilia Mucha, Weronika Gierszewska, Sonia Kubacka, Sylwia Kucharska, Paulina Brzoska. Trener – Wiesław Popik

Pozostałe wyniki:

KS BAS Kombinat Budowlany Białystok – Enea Energetyk Poznań 3:1 (25:14, 11:25, 25:16, 25:21)

Sokół Mogilno - Płomień Sosnowiec 3:0 (25:20, 25:21, 25:19)

UJ CM Solna Wieliczka - LOS Nowy Dwór Mazowiecki 3:1 (25:15, 25:22, 20:25, 25:23)