Reklama

Co słychać u mieleckich szermierzy? Sprawdźcie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: PTG Sokół 1893 w Mielcu

Co słychać u mieleckich szermierzy? Sprawdźcie - Zdjęcie główne

foto PTG Sokół 1893 w Mielcu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Strefa kibica Wiele się działo na szermierczych planszach na przełomie kwietna i maja. We wszystkich imprezach brali udział szermierze z mieleckich klubów.

Rybnik Cup  po raz  XXIII

Na rybnickich planszach odbył się kolejny międzynarodowy turniej dzieci i młodzików. Z pucharem za trzecie miejsce do Mielca wrócił  Stanisław Wesołowski, którego w  zaciętej i dramatycznej walce o finał pokonał późniejszy triumfator Krzysztof Sadowy z Warszawianki. Do finałowej ósemki awansował Witold Kapinos, ale o jedno trafienie w walce o podium lepszym okazał się Łukasz Szacior z Częstochowy. 

Wyniki: Zuchy: 18 był Aleksander  Murdza, a 19 Nadia  Tkaczyk - oboje z Gryfu. 

Dzieci: 27 - Wiktoria Tkaczyk z Gryfu i 3 - Stanisław Wesołowski, oraz 33  Gabriel  Bajor (obaj  z Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół 1893"). 

Młodzicy: 5 był Witold  Kapinos, 25 - Mikołaj Szot i 36 Wiktor  Bernat, wszyscy z PTG.

Znamy finalistów Pucharu Żubrów

W Koszycach k. Tarnowa odbył się trzeci i ostatni turniej z cyklu Pucharu  Żubrów. Zawody w obsadzie międzynarodowej zakończyły się kilkoma niespodziankami. Największa to porażka  lidera listy PZS, Witolda Kapinosa, który musiał zadowolić się  trzecim miejscem, a zawody wygrał  Mikołaj  Szot, jego kolega klubowy.

Wyniki:

Skrzaty: 3 była Kalina Łabuda z Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół 1893". Wśród chłopców 3 - Jan  Mazurkiewicz i 13 Antoni Szczerba - obaj z Gryfu. 

Zuchy: 6 -Tkaczyk  Nadia, z Gryfu i 17  Aleksandra  Puła z PTG, wśród chłopców 11 - Aleksander  Murdza, 15 - Dominik  Weryński, 17 - Franciszek Mazurkiewicz, 19 - Bartosz Soja (wszyscy z Gryfu) oraz 22 Przemysław  Kapinos z PTG. 

Dzieci: 28 - Wiktoria  Tkaczyk, 19 - Milena Darowska - obie z Gryfu. 

Wśród chłopców: 8 - Stanisław Wesołowski, 13 - Filip Pietras i 30 - Gabriel  Bajor (wszyscy z PTG). 

Młodzicy. 2 - Paulina  Misiak, 1 - Mikołaj  Szot, 3 - Witold Kapinos (wszyscy z PTG). W cyklu całych zawodów sklasyfikowanych zostało 244 dziewcząt i chłopców. W czołowych ósemkach z awansem do turnieju masters, który odbędzie się w czerwcu na zamku w Niepołomicach, awansowała  piątka mielczan. 

Skrzaty: z numerem 3 Kalina Łabuda i Jan  Mazurkiewicz, dzieci: 6 - Stanisław  Wesołowski, młodzicy: 3- Paulina  Misiak i 2 - Witold  Kapinos. Rezerwowym zawodnikiem jest Mikołaj Szot.

Na olimpiadzie bez sensacji

Województwo zachodniopomorskie jest organizatorem finałów XXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych, W tym  roku reprezentację Podkarpacia w całości stanowili szermierze z Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół 1893". OOM jest oficjalnymi mistrzostwami Polski kadetów, a prawo startu ma pierwszych 42 zawodników z listy PZS wyłonionych po Pucharach Polski kadetów i juniorów.  Znalezienie się w tym elitarnym  gronie jest niezwykle ważnym wyróżnieniem. Większość reprezentacji to ubiegłoroczni młodzicy, więc przed nimi jeszcze przyszłość. Wyniki: 17 - Martyna Mróz, 35 - Hanna Drozdowska, 37 - Iwona Misiak i 39 - Hanna Łabuda  oraz 19 - Mikołaj  Madej i 28 - Witold  Kapinos (jeszcze młodzik).

W turnieju drużynowym, mimo porażek o finałowe ósemki, mielczanie wyszli na remis. Drużyna dziewcząt awansowała do OOM z nr 5, ale miejsca tego nie obroniła. Sklasyfikowana została na 10 miejscu. Natomiast zespół chłopców był zespołem rezerwowym na miejscu 19, a po zawodach zajął miejsce 9. Wyniki zawodów zaliczane są do Ogólnopolskiego Systemu Współzawodnictwa Dzieci  i Młodzieży, a zawodnicy PTG "Sokół 1893 " zdobyli 25 punktów dla województwa, powiatu i gminy miejskiej Mielec.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy