Podium na zakończenie półrocza mieleckich szermierzy

Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Strefa kibica Dwa medale wywalczyły szpadzistki Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół 1893" podczas "VIII Igrzysk Dzieci", które odbyły się w Gliwicach.

W kategorii młodzików na trzecim stopniu podium stanęła Hanna Łabuda, 26. była Karolina Żygadło. Wśród chłopców 7 miejsce zajął Karol Pyzikiewicz z Gryfu. Miejsce 13. zajął Witold Kapinos, 19. był Wiktor Bernat, obaj z PTG Sokół. W kategorii dzieci brązowy medal zdobyła Paulina Misiak, a 15. była Aleksandra Żurek.

Finałowe Żubry rozdane

Ostatnim zawodami z cyklu Pucharu Żubrów był finałowy Turniej Masters, który odbył się w Niepołomicach. Walki finałowe odbywały się na planszy umiejscowionej na dziedzińcu królewskiego zamku. Uprawnionymi do zawodów byli zawodnicy, którzy po trzech turniejach /w Skawinie, Krzeszowicach i Koszycach/ zajmowali miejsca w pierwszej ósemce.

Mieleckie kluby reprezentowało siedmioro zawodników — sześcioro z PTG i jeden z Gryfu. Troje z nich stanęło na podium, zdobywając nagrodę główną - pluszowego żubra udekorowanego medalem.

Wyniki: skrzaty — srebrny medal zdobył Przemysław Kapinos, wśród dziewcząt 7 była Aleksandra Puła.

Zuchy: trenująca w PTG Ukrainka Marta Loun też zdobyła  srebro.

Dzieci: 5 miejsce dla Pauliny Misiak.

Młodzicy: trzecie miejsce zajęła Hanna Drozdowska, 6 była Hanna Łabuda. W konkurencji chłopców brązowy medal zdobył Witold Kapinos, a Karol Pyzikiewicz z Gryfu był ósmy.