Witold Kapinos brązowym medalistą mistrzostw Polski młodzików

Autor: | Zdjęcie: PTG Sokół 1893 w Mielcu

Witold Kapinos brązowym medalistą mistrzostw Polski młodzików - Zdjęcie główne

foto PTG Sokół 1893 w Mielcu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Strefa kibica WLKS Kmicic Częstochowa był organizatorem indywidualnych i drużynowych mistrzostw Polski młodzików w szpadzie dziewcząt i chłopców. Zawody odbyły się w pięknej hali gminnego ośrodka sportu. Wzięli w nich udział szermierze z Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego Sokół 1893, podopieczni trenera Zbigniewa Żoli.

W obu konkurencjach wystartowało przeszło 200 zawodników indywidualnie i 40 drużyn z polskich klubów. W konkurencji chłopców znakomicie walczył Witold Kapinos, aktualny lider listy klasyfikacyjnej Polskiego Związku Szermierczego, którego w walce o złoty medal pokonał późniejszy triumfator Jakub Żygadło z KS Olimp Lubin.

Mielczanin stanął na najniższym stopniu podium, obok Krzysztofa Sadowego z Warszawianki. Bardzo dobrze walczyli pozostali zawodnicy. Mikołaj Szot dopiero w walce o ósemkę uległ późniejszemu brązowemu medaliście i sklasyfikowany został na 13 miejscu. Znakomicie walczył najmłodszy z mielczan, Stanisław Wesołowski /jeszcze kategoria dzieci/, który dotarł do "32", sklasyfikowany został na 20 miejscu. Pozostali zawodnicy zajęli następujące miejsca: 61 Gabriel Bajor, 91 Filip Pietras (obaj kat. dzieci).

W konkurencji dziewcząt 39 miejsce zajęła Paulina Misiak. Pojedynek z Leną Furman z AZS AWF Kraków - późniejszą brązową medalistką - zakończył się wynikiem 5-12. Wspomnieć należy, że złoty medal zdobyła Maria Ciszczoń, aktualnie zawodniczka KS Warszawianki, a pierwsze kroki stawiała w sekcji szermierczej PTG Sokół 1893 w Mielcu. Marysia obroniła tytuł zdobyty w ubiegłym roku.

Dobry wynik w turnieju indywidualnym rozstawił zespół PTG do turnieju drużynowego na trzecim miejscu. Z założeniem obrony tego miejsca mielczanie przystąpili do rywalizacji.

Z walki o "16" byli zwolnieni. W meczu o ósemkę wyeliminowali zespół KS Szpady Wrocław 36-20. Aby mieć szanse walki o medal, należało wyeliminować faworytów gospodarzy - WLKS Kmicic Częstochowa.

Mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem zespołu Sokoła 36 - 23. W meczu o finał doszło do rywalizacji z rozstawionym z nr 2 zespołem KS Olimp Lubin z mistrzem Polski w składzie. Lepszymi okazali się lubinianie 36 - 24.

Pozostała walka o brązowy medal z KS Warszawianką, ale i w tej rywalizacji lepsi okazali się przeciwnicy (36-25). Nie udało się zdobyć drugiego brązowego medalu, ale czwarte miejsce to też znakomity wynik mieleckiego zespołu, który wystąpił w składzie: Witold Kapinos, Stanisław Wesołowski, Mikołaj Szot i Wiktor Bernat.