Święto plonów rozpoczęło się Mszą Świętą dziękczynną za zebrane plony, odprawioną w intencji rolników w Kościele pw. Wniebowzięcia NMP. Po zakończeniu nabożeństwa, barwny korowód dożynkowy, na czele z delegacjami niosącymi wieńce, udał się na plac uroczystości, gdzie kontynuowano obchody.
W trakcie wydarzenia miały miejsce oficjalne przemówienia, podczas których powitano uczestników oraz przekazano chleb gospodarzowi gminy. Następnie na scenie wystąpiły grupy wieńcowe reprezentujące poszczególne sołectwa, prezentując swoje starannie wykonane wieńce dożynkowe.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich, oferujące lokalne przysmaki oraz wyroby rękodzielnicze. Jednak największą atrakcją była zagroda edukacyjna, gdzie odwiedzający mogli zobaczyć, jak wyglądało życie na dawnej wsi. Pokazy kowalstwa, klepania kosy, dojenia krowy czy strugania łyżek przeniosły uczestników w przeszłość, przypominając o tradycyjnych rzemiosłach i codziennych obowiązkach na wsi.
Wieczorem na scenie odbył się koncert kapel „Grochowiacy” i „Młodzi Jaślanicy”, który porwał publiczność do wspólnej zabawy. Zwieńczeniem dnia była taneczna zabawa z zespołem „AleGrajo”, który zadbał o doskonałą atmosferę do późnych godzin nocnych.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.