reklama

Mielczanin w teleturnieju "Jeden z dziesięciu". Jak mu poszło?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Zrzut ekranu/canva

Mielczanin w teleturnieju "Jeden z dziesięciu". Jak mu poszło? - Zdjęcie główne

foto Zrzut ekranu/canva

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

AktualnościTeleturniej „Jeden z dziesięciu” to prawdziwa legenda polskiej telewizji. Emitowany od 1994 roku, niezmiennie przyciąga miłośników intelektualnych zmagań, w których liczy się wiedza, refleks i strategiczne myślenie. W czwartek, 20 lutego, wystąpił w nim mieszkaniec Mielca, pan Robert. Jak mu poszło?
reklama

W jednym z najnowszych odcinków "Jednego z dziesięciu" swoich sił w programie postanowił spróbować mieszkaniec Mielca, pan Robert. Niestety, los (i pytania) nie były mu sprzyjające – odpadł już w pierwszej rundzie.

Pechowy zestaw pytań

Mielczanin nie miał łatwego startu. Już pierwsze pytanie okazało się pułapką:

– Jakie są terytorialne jednostki administracyjne Szwajcarii?

Zawodnik odpowiedział: „landy”, co było błędem – prawidłowa odpowiedź to kantony.

Chwilę później przyszła kolej na drugie pytanie:

reklama

– W jakim kraju znajdują się ruiny starożytnego miasta Memfis?

Nasz reprezentant wskazał Grecję, podczas gdy prawidłowa odpowiedź to Egipt.

Dwa błędy oznaczały jedno – konieczność opuszczenia programu.

Nie zawsze się wygrywa, ale zawsze warto próbować!

Choć przygoda mielczanina z teleturniejem trwała wyjątkowo krótko, samo zakwalifikowanie się do udziału w programie jest już sporym osiągnięciem. W końcu „Jeden z dziesięciu” to jeden z najtrudniejszych teleturniejów w polskiej telewizji, a pytania obejmują szeroki zakres wiedzy – od historii, przez geografię, po nauki ścisłe.

reklama

Nie tym razem, ale kto wie? Może w przyszłości nasz zawodnik spróbuje jeszcze raz i pójdzie mu lepiej! W końcu w teleturnieju nie chodzi tylko o wygraną, ale także o naukę i dobrą zabawę.

Jeden z dziesięciu

Program jest emitowany w edycjach, z których każda obejmuje 21 odcinków: 20 eliminacyjnych oraz jeden finałowy. W kolejnej rundzie zawodnicy wyznaczają, który z przeciwników ma odpowiadać na kolejne pytanie. Gra toczy się do momentu, gdy na polu walki pozostanie trzech zawodników. Pozostałych eliminuje brak odpowiedzi na co najmniej dwa pytania.

W pierwszej fazie finału trzej jego uczestnicy odpowiadają na pytania na zasadzie – kto pierwszy ten lepszy, następnie mogą sami odpowiedzieć na kolejne pytanie lub wskazać przeciwnika. Każdy z grających ma dwie możliwości pomyłki. Trzecia eliminuje go z gry. Wygrywa ten kto zachowa choć jedną szansę.

reklama

Każda prawidłowa odpowiedź to 10 pkt. a ich suma zdobyta przez zwycięzcę jest wpisywana na „listę zwycięzców”. Na zwycięzców czekają nagrody. W Wielkim Finale, w którym bierze udział 10 zwycięzców poszczególnych gier o największej liczbie zdobytych punktów, nagrodą główną jest 40 tys. zł dla zwycięzcy oraz 10 tys. dla zawodnika kończącego rozgrywkę z największą liczbą punktów. 

reklama
reklama
Artykuł pochodzi z portalu korso.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

MieleCiTY.pl | codziennie nowe informacje Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama