reklama

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który znęcał się fizycznie i psychicznie nad rodziną

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Policja

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który znęcał się fizycznie i psychicznie nad rodziną - Zdjęcie główne

Funkcjonariusze zatrzymali 50-letniego mieszkańca gminy Padew Narodowa, który podejrzany jest o stosowanie przemocy fizycznej i psychicznej wobec swojej rodziny. | foto Policja

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

AktualnościZarządzeniem Rejonowego Sądu w Mielcu, mężczyzna oskarżony o przemoc domową zostanie tymczasowo umieszczony w areszcie na okres dwóch miesięcy. 50-letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Padew Narodowa, jest podejrzany o agresywne zachowania wobec najbliższych członków rodziny.
reklama

W poniedziałek (19.02), funkcjonariusze z mieleckiej jednostki policji aresztowali mężczyznę, który w stanie upojenia alkoholowego urządzał awantury, w trakcie których psychicznie i fizycznie znęcał się nad swoją partnerką i dwójką dzieci. Na podstawie dowodów zgromadzonych przez śledczych, mężczyzna usłyszał zarzuty. Na wniosek prokuratury, sąd zdecydował o tymczasowym uwięzieniu. O przyszłość oskarżonego zadecyduje proces sądowy.

W poniedziałek mieleccy policjanci zatrzymali sprawcę przemocy w rodzinie. 50-letni mieszkaniec gminy Padew Narodowa, będąc w stanie nietrzeźwości, wszczynał awantury, podczas których znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją konkubiną i dwójką ich dzieci. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawione zostały mu zarzuty

- mówi podkom. Bernadetta Krawczyk z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu.

Sąd rejonowy w Mielcu, na wniosek prokuratora, zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres 2 miesięcy. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje teraz sąd

- dodała.

Mielecka Policja przypomina o powadze przemocy domowej, definiując ją jako wszelkie działania lub zaniechania skierowane przeciwko bliskiej osobie, które zmuszają ją do działania wbrew jej woli, narażając na utratę życia, zdrowia, godności, wolności, w tym seksualnej, oraz powodując szkody psychiczne czy moralne. Ignorowanie przemocy przez ofiary czy świadków może prowadzić do jej nasilenia i tragicznych konsekwencji. Podkreślana jest rola zgłaszania przypadków przemocy i korzystania z dostępnej pomocy instytucjonalnej.

W sytuacji zagrożenia wynikającego z przemocy domowej zalecane jest korzystanie z numeru alarmowego 112. Dodatkowo, ofiary mogą szukać wsparcia dzwoniąc na specjalny telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie (800 120 002), pisząc na adres e-mail (biuro@niebieskalinia.info) lub korzystając z komunikatora Skype, jeśli chcesz porozmawiać w języku migowym (pogotowie.niebieska.linia).

reklama
reklama
Artykuł pochodzi z portalu korso.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama