reklama

Próba samobójcza na Dworcowej w Mielcu. Kobieta stała na parapecie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: FB/uwaga policja Mielec

Próba samobójcza na Dworcowej w Mielcu. Kobieta stała na parapecie - Zdjęcie główne

foto FB/uwaga policja Mielec

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

AktualnościW poniedziałek (23 stycznia) przed godziną 23.00 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, że z balkonu wieżowca przy ulicy Dworcowej w Mielcu chce wyskoczyć kobieta.
reklama

Zgłoszenie dotyczyło kobiety, która ma rzekomo stać na balustradzie jednego z balkonów dziesięciopiętrowegi budynku.

Na miejsce niezwłocznie skierowano zastępy straży pożarnej.

Aktualizacja 

Funkcjonariuszom na szczęście udało się wciągnąć kobietę do środka mieszkania. 

 

Pamiętajmy, aby nie lekceważyć sygnałów naszych bliskich i znajomych świadczących o kłopotach, a w szczególności myślach samobójczych. Szybka informacja przekazana służbom może uratować takiej osobie życie.

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy?

Każdy poważny kryzys psychiczny, szczególnie ten samobójczy, może wymagać opieki specjalistów, którzy wyposażeni zostali w odpowiednią wiedzę i techniki, by pomóc się z niego wydostać. Jak podkreśla suicydolog, wsparcie to przeznaczone jest nie tylko dla osób pogrążonych w kryzysie, ale również dla ich bliskich oraz osób towarzyszących innym w kryzysie. Dr Witkowska podpowiada, że w takich sytuacjach powinniśmy tworzyć "sieć pomocy".

reklama

Jeśli więc potrzebujesz wsparcia psychologicznego, ale nie wiesz, gdzie go szukać, wstydzisz się o nie poprosić lub po prostu cię na nie nie stać, pierwszą pomoc znajdziesz na platformie "Życie jest warte rozmowy". Pozwala ona: 

zlokalizować najbliższe bezpłatne placówki pomocowe (również całodobowe), w których zasięgniesz porady psychiatry i psychologa: https://zwjr.pl/bezplatne-miejsca-pomocowe,

uzyskać bezpłatne numery pomocowe i porozmawiać z ekspertami: https://zwjr.pl/bezplatne-numery-pomocowe,

otrzymać bezpośrednią bezpłatną odpowiedź od specjalisty: https://zwjr.pl/napisz-do-specjalisty.

Specjaliści z projektu oferują także bezpłatne konsultacje dla nauczycieli, pedagogów, psychologów szkolnych: https://zwjr.pl/konsultacje-dla-szkol. Z porady mogą skorzystać również rodzice dzieci w kryzysie: https://zwjr.pl/konsultacje-dla-rodzicow. Spotkania odbywają się na platformie Google Meet.

reklama

Studentom i studentkom oraz innym osobom tworzącym środowisko akademickie w Polsce bezpłatny teledyżur psychoterapeutyczny oferuje Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej: https://wsparciepsychologiczne.psrp.org.pl/rejestracja/.

Serwis https://zwjr.pl/strefa-wiedzy to także źródło rzetelnej wiedzy i materiałów edukacyjnych, z którymi powinien zapoznać się każdy.

Życie jest warte rozmowy!

reklama
reklama
Artykuł pochodzi z portalu korso.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama