reklama

Rolnicy znów wyjdą protestować na ulice. Ogromne utrudnienia w ruchu i zablokowane autostrady [MAPA-INFO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Rolnicy znów wyjdą protestować na ulice. Ogromne utrudnienia w ruchu i zablokowane autostrady [MAPA-INFO] - Zdjęcie główne

Rolnicy znów zjednoczą siły, aby wyjśc na ulice w całej Polsce w ramach protestu. | foto pixabay

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

AktualnościProtesty rolników w Polsce, zaplanowane na 20 lutego, stanowią istotny moment w aktualnych dyskusjach na temat polityki rolniczej i ekonomicznych warunków, w jakich funkcjonuje sektor rolny w kraju. Rolnicy z różnych regionów Polski zgromadzili się już 9 lutego, aby wyrazić swoje niezadowolenie i domagać się zmian, które poprawią ich sytuację życiową i pracowniczą. Teraz rolnicy w całej Polsce zjednoczą się i wyjdą po raz drugi na ulice miast oraz mniejszych miejscowości.
reklama

Przyczyny Protestów

Protesty rolników są odpowiedzią na szereg problemów, z którymi sektor rolny zmaga się od dłuższego czasu. Do głównych przyczyn należą niskie ceny skupu produktów rolnych, które nie pokrywają kosztów produkcji, a także brak odpowiedniego wsparcia ze strony państwa w zakresie modernizacji gospodarstw i dostępu do nowoczesnych technologii. Rolnicy wskazują również na niekorzystne zmiany w prawie, które ograniczają ich możliwości rozwoju i funkcjonowania na rynku, oraz na problem z rosnącymi kosztami produkcji, szczególnie w kontekście cen nawozów i środków ochrony roślin.

Cele Protestów

Celem protestujących rolników jest przede wszystkim zwrócenie uwagi rządu i opinii publicznej na trudną sytuację polskiego rolnictwa. Domagają się oni wprowadzenia rozwiązań, które zwiększą stabilność ekonomiczną sektora, takich jak godziwe ceny skupu, wsparcie w modernizacji gospodarstw oraz lepsze warunki kredytowe. Rolnicy apelują również o rewizję niektórych ustaw i regulacji, które ich zdaniem są niesprawiedliwe lub przestarzałe. Ponadto, wśród postulatów znajduje się także żądanie większej ochrony rynku wewnętrznego przed importem produktów rolnych z zagranicy, które często są sprzedawane po cenach dumpingowych.

Potencjalne Skutki

Protesty rolników mogą mieć dalekosiężne skutki nie tylko dla sektora rolnego, ale także dla całej polskiej gospodarki. Z jednej strony, mogą one przyczynić się do poprawy warunków pracy i życia rolników, jeśli rząd zdecyduje się na wprowadzenie proponowanych zmian. Z drugiej strony, długotrwałe protesty mogą prowadzić do zakłóceń w dostawach produktów rolnych na rynek, co z kolei może wpłynąć na wzrost cen żywności i inflację.

Protesty rolników w Polsce są wyrazem głębokiego niezadowolenia z obecnej sytuacji w sektorze rolnym. Stanowią one wezwanie do dialogu między rządem a rolnikami, mające na celu znalezienie trwałych rozwiązań, które zapewnią stabilność i rozwój polskiego rolnictwa. Ich skutki mogą wykraczać poza sektor rolny, wpływając na całą gospodarkę i życie społeczne w Polsce. Dlatego też, odpowiedź władz na postulaty rolników będzie miała kluczowe znaczenie dla przyszłości tego ważnego sektora.

Utrudnienia w powiecie mieleckim

Komenda Powiatowa Policji w Mielcu informuje, że w związku z protestem rolników i blokadą terminala przeładunkowego LHS w Durdach, na drogach powiatu mieleckiego (w gminie Padew Narodowa) mogą wystąpić utrudnienia w ruchu.

W związku z możliwymi utrudnieniami na drogach, policjanci przypominają, że na drodze od strony terminala LHS Durdy (powiat Tarnobrzeski) w kierunku powiatu mieleckiego obowiązują ograniczenia tonażowe. Policja apeluje do kierowców o rozwagę i cierpliwość. Przypomina jednocześnie o obowiązku stosowania się do poleceń wydawanych przez osoby uprawnione do kierowania ruchem

- czytamy w komunikacie opublikowanym przez mielecką policję.

W jedności siła. Rolnicy z powiatu mieleckiego ponownie wyjdą na ulice

Walczymy o poprawę sytuacji polskiego i europejskiego rolnictwa. Razem, zjednoczeni dla wspólnego celu. Chcemy pokazać naszą obecność i siłę, jaka drzemie w jedności. Walczymy o bezpieczeństwo żywnościowe i ciągłość naszych gospodarstw. Postulaty są ogólnie znane. W jedności siła!

- mówił Jan Bała, młody rolnik z Łączek Brzeskich, podczas ostatniego protestu w Szczucinie.

Protest w Szczucinie odbędzie się po raz drugi. Jak przekazują organizatorzy, dużych utrudnień w ruchu spodziewać się można na DK nr 73. Na miejscu będzie blokada, a ruch odbywać się będzie wahadłowo (ok. 30 min). Na ulice wyjadą ciągniki rolnicze, w organizacji ruchu pomogą straże OSP oraz okoliczne Koła Gospodyń Wiejskich, które zapewnią posiłek. Na miejscu zjawią się też myśliwi oraz ludzie wspierający z Podkarpacia, Małopolski i Świętokrzyskiego.

Prognozowana ilość maszyn, która zjawi się na miejscu, oscyluje w granicach 70 - 150. Możliwe, że zjawi się ich nawet więcej. Oprócz wcześniej wymienionych ciągników z przyczepami mogą pojawić się też kombajny zbożowe. Z miejsca zbiórki (plac targowy) rolnicy wyruszą o 9 w kierunku rynku, a na barkach będą nieść "trumnę polskiego rolnika".

Szczegółową mapę protestów rolników w całej Polsce znajdziecie poniżej lub TUTAJ

 
Warto mieć również na uwadze to, że w naszej okolicy zostanie zablokowany węzeł autostradowy Dębica Wschód i Dębica Zachód. Jak przekazali nam organizatorzy, zablokowane zostaną dwa ronda - w Pustyni i Żyrakowie.

reklama
reklama
Artykuł pochodzi z portalu korso.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama