Widzimy, że w szkole zapowiada się wspaniała miłosna zabawa.
Codziennie na przerwach w godzinach 9:45, 10:30, 11:45 szukajcie na segmencie A i C czerwonych skrzyneczek, które będą pod opieką waszych koleżanek!
Zapomnieliście swoich pięknych walentynek? Nic nie szkodzi! Zadbaliśmy o serducha i długopis, by każdy mógł wysłać miłosny list do swojej Walentynki.
- ogłasza samorząd.
Każda walentynka, by mogła być dostarczona, MUSI MIEĆ napisane imię, nazwisko i klasę, do której chodzi wasza Walentynka. Poczta dostarczy walentynki do ich adresatów. Pamiętajcie, że w Walentynki kolor czerwony zwalnia z pytania, więc nie zapomnijcie ubrać się w tym kolorze tego dnia.
- czytamy na Facebooku ZST.
Nazwa „Walentynki” pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest również 14 lutego.
Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne (często pisane wierszem).
Na Zachodzie, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, czczono św. Walentego jako patrona zakochanych. Dzień 14 lutego stał się więc okazją do obdarowywania się drobnymi upominkami.
Część polskiego społeczeństwa krytykuje walentynki jako przejaw amerykanizacji, obcy polskiej kulturze i za ich komercyjne nastawienie. Jednak jak wszyscy wiemy, wyraźnie widać, że przez wiele osób zwłaszcza młodych są one bardzo lubiane.
Do Polski obchody walentynkowe trafiły wraz z kultem świętego Walentego z Bawarii i Tyrolu. Dużą popularność uzyskały w latach 90 i nadal są często obchodzone.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.