reklama

"Uwaga! Nie jedz tego mięsa" RCB wysyła alerty dotyczące mięsa z targowiska w Nowej Dębie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pacjent.gov.pl

"Uwaga! Nie jedz tego mięsa" RCB wysyła alerty dotyczące mięsa z targowiska w Nowej Dębie - Zdjęcie główne

Alerty RCB dotyczące mięsa z Nowej Dęby | foto pacjent.gov.pl

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

AktualnościRządowe Centrum Bezpieczeństwa rozsyła SMS-y z ostrzeżeniem dla mieszkańców regionu. Chodzi o zatrute mięso z targowiska w Nowej Dębie. Osoby nabywające ostatnio tam produkty są proszone o zachowanie szczególnej ostrożności.
reklama

W sobotę 17 lutego tarnobrzeska policja wydała komunikat dotyczący zatrutego mięsa sprzedawanego przy targowisku w Nowej Dębie. Niestety osoba, która kupiła i spożyła galaretę od obwoźnego sprzedawcy zmarła w szpitalu. Kolejne natomiast trafiły na oddział z zatruciem. Więcej o tych przypadkach pisaliśmy w tekście poniżej.

Sprawę w swoje ręce wzięło Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, które w godzianch nocnych (po 23) rozpoczęło rozsyłanie SMS-ów do mieszkańców regionu. Obowiązuje on 5 powiatów (stalowowolski, niżański, mielecki, tarnobrzeski oraz kolbuszowski).

reklama

Uwaga! Nie jedz mięsa z targowiska w Nowej Dębie (powiat tarnobrzeski). Wysokie ryzyko zatrucia zagrażającego życiu. Jeżeli masz objawy zatrucia - dzwoń na 112.

- tak brzmi komunikat jaki otrzymują mieszkańcy drogą SMS-ową.

Objawy zdrowotne zatrucia mięsem. Zatrucie mięsem - co robić, jak pomóc?

Oto wytyczne przedstawione przez GIS:

Jeśli w ostatnim czasie jadłeś mięso pochodzące z niesprawdzonego źródła, odczuwasz niepokojące objawy zdrowotne i podejrzewasz, że mogło jedzenie być zatrute – natychmiast skontaktuj się z lekarzem lub zadzwoń na 112!

reklama

  1. Bądź świadomy objawów zatrucia – te mogą różnić się w zależności od rodzaju zatrucia oraz od tego, jak bardzo zatrute było mięso – to m.in.:
  • Nudności – są jednym z najczęstszych objawów zatrucia pokarmowego. Osoba może odczuwać dyskomfort w żołądku i uczucie niechęci do jedzenia.
  • Wymioty i biegunka – to naturalny sposób organizmu na pozbycie się toksyn. Mogą wystąpić zarówno po spożyciu zatrutego mięsa, jak i w trakcie trawienia.
  • Bóle brzucha – ostre lub tępe. Mogą być różnie lokalizowane i nasilać się wraz z intensywnością zatrucia.
  • Gorączka – w przypadku ciężkiego zatrucia pokarmowego może wystąpić gorączka, która jest reakcją organizmu na obecność toksyn.
  • Ogólne osłabienie – zatrucie pokarmowe może prowadzić do ogólnego osłabienia, uczucia zmęczenia i apatii.
  1. Podziel się informacjami dotyczącymi potencjalnego zagrożenia ze swoimi bliskimi, aby zapobiec spożyciu przez nich zatrutego mięsa oraz zachęcić ich do zachowania ostrożności przy zakupach spożywczych.
  2. Kupuj mięso tylko w sprawdzonych miejscach. Jeżeli masz wątpliwości co do pochodzenia mięsa lub jego świeżości, zrezygnuj z zakupu lub skonsultuj się z właściwym terytorialnie inspektoratem weterynarii.

reklama
reklama
reklama
Artykuł pochodzi z portalu korso24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama