reklama

"Zachowaj spokój"- polski kryminał nr 1 w rankingu Netflixa [ZWIASTUN, ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Książki i filmy na czasie W ostatni piątek (22 kwietnia) premierę miał serial "Zachowaj spokój" oparty na powieści Harlena Cobena. Sześcioodcinkową ekranizację znajdziemy na platformie Netflix, która od dnia premiery wytrwale trzyma się na 1 miejscu w TOP rankingu seriali do obejrzenia. Zobaczcie zdjęcia i zwiastun ;)
reklama

Polski kryminał przedstawia dramat nadzianych rodzin z warszawskiego osiedla, które, wydawać by się mogło, jest krainą mlekiem i miodem płynącą. W historii rodziny Barczyków poznajemy Annę (Magdalena Boczarska), która jest wziętą lekarką i fizjoterapeutką, hobbystycznie uprawiająca sztuki walki. Mężem Anny jest Michał (Leszek Lichota), inspektor ds. zabezpieczeń pożarowych, będący w ciągłych rozjazdach. Gdy jeden z uczniów prestiżowego liceum popełnia samobójstwo, a miesiąc po jego śmierci syn Barczyków znika, matka chłopaka jest zdeterminowana, żeby odkryć prawdę. Anna zaczyna prowadzić śledztwo na własną rękę i obrywa rykoszetem. Z każdym dniem pojawiają się kolejne porwania i morderstwa, z pozoru niezwiązane ze sobą. Spojrzenie rodziców na ich dzieci całkowicie się zmienia, a ich grzeczne aniołki przestają być tak idealne w ich oczach. Czy uda się ustalić, kto pociąga za sznurki i jaki ma w tym cel?

Dawno żadna polska produkcja nie wciągnęła mnie i nie trzymała w napięciu, jak właśnie ten sześcioodcinkowy majstersztyk. Uważam, że jest to bardzo dobry triller, który zapiera dech w piersiach i wywołuje wiele emocji. Nie brakuje dobrego humoru, a nawet znajdziemy trochę kpiny w tekstach głównego komisarza. Moim ulubionym jest porównanie przez niego warszawskiego osiedla do Beverly Hills. Cały kryminał jest tak realny i spójny, że ma się wrażenie jakby to była historia oparta na faktach. Ekranizacja wzbudza w nas wiele refleksji na temat życia i jego kruchości, a nawet niebezpieczeństwa, które czyha na nas na każdym kroku. Mówi o współczesnych problemach młodzieży z używkami i uzależnieniem od sieci. O tym, że mimo rzeszy znajomych w mediach społecznościowych, czy z pozoru normalnego domu, młodzi ludzie i dzieci są samotne. Fenomenem jest finał produkcji, który ostro zaskakuje i wprawia w osłupienie. Z racji tego, że serial jest oparty na powieści Herlena Cobena, gdzie podobna historia przydarza się nowojorskiej śmietance towarzyskiej, będzie to kolejna obowiązkowa pozycja do przeczytania przeze mnie.

Reżyserią na medal zajęli się Bartosz Konopka i Michał Gazda, a scenariuszem Agata Malesińska oraz Wojciech Miłoszewski. Serial przez większość krytyków został oceniony pozytywnie, głównie przez intrygującą fabułę i profesjonalne odegranie ról przez aktorów. W produkcji w rolach drugoplanowych ujrzymy Grzegorza Damięckiego jako prokuratora, czy też Agnieszkę Grochowską jako psychologa. Nie zabrakło też Jacka Poniedziałka oraz Bartłomieja Topy i innych znakomitych artystów.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama