reklama

40. rocznica męczeńskiej śmierci księdza Jerzego Popiełuszki. Mielec pamięta

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

40. rocznica męczeńskiej śmierci księdza Jerzego Popiełuszki. Mielec pamięta - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
9
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
AktualnościW dniach 18-20 października 2024 roku Mielec stał się miejscem uroczystości upamiętniających 40. rocznicę męczeńskiej śmierci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki, kapelana „Solidarności” i symbolu walki o wolność, prawdę i sprawiedliwość.
reklama

Ksiądz Jerzy Popiełuszko, zamordowany w październiku 1984 roku, pozostaje jedną z najważniejszych postaci w polskiej historii walki o prawa człowieka. Jego przesłanie „Zło dobrem zwyciężaj” stało się symbolem oporu wobec zła i przemocy.

Uroczystości rozpoczęły się w piątek, 18 października, od mszy świętej w Kościele pw. Ducha Świętego w Mielcu. Kolejne msze odbyły się w sobotę w Kościele pw. Trójcy Przenajświętszej, a w niedzielę w Kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 Po sobotniej mszy świętej uczestnicy udali się pod pomnik księdza Jerzego Popiełuszki, gdzie złożono kwiaty, a przedstawiciele lokalnych władz i społeczności oddali hołd jego pamięci. Była to chwila zadumy nad trudnymi czasami PRL-u, w których ksiądz Jerzy stał się ikoną walki o wolność sumienia i sprawiedliwość.

reklama

Obchody zakończyły się w niedzielę 20 października uroczystym koncertem w Sali Widowiskowej Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu. Koncert zatytułowany „Nie daj się zwyciężyć złu, lecz zło dobrem zwyciężaj” był głównym punktem wydarzenia, który zgromadził zarówno osoby zainteresowane muzyką, jak i tych, którzy chcieli uczcić pamięć księdza Popiełuszki w artystyczny sposób.

Dziedzictwo księdza Jerzego Popiełuszki, jako symbolu oporu przeciwko reżimowi komunistycznemu, jest wciąż żywe. Przesłanie księdza Popiełuszki o przezwyciężaniu zła dobrem, mimo upływu lat, jest wciąż aktualne. W czasach, w których świat zmaga się z różnymi wyzwaniami, jego słowa przypominają o konieczności budowania społeczeństwa opartego na wartościach chrześcijańskich i solidarności międzyludzkiej.

reklama

 

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Artykuł pochodzi z portalu korso.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama