Reklama

Dzień Języka Ojczystego w "jedenastce" [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Jak co roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 w Mielcu uroczyście obchodzili Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, realizując projekt, którego celem było kształtowanie świadomości językowej uczniów, a także propagowanie dbałości o poprawność języka polskiego połączone z zachętą do aktywnego spędzania czasu wolnego.

Organizatorki - Monika Kuroń i Magdalena Rumak-Markowska chciały w ciekawy sposób przypomnieć uczniom, jak ważne jest pielęgnowanie języka ojczystego i narodowej kultury. Zwrócono uwagę na to, że możemy żyć w niepodległym kraju i z dumą mówić po polsku, najpiękniej jak potrafimy. Zaakcentowano również potrzebę pomocy Ukrainie.

W zaprezentowanym filmie i prezentacji podsumowane zostały wszystkie przedsięwzięcia realizowane w szkole w związku z obchodami Dnia Języka Polskiego.

Jednym z zadań projektu było szkolne, międzyklasowe dyktando "Górskie wędrówki". Dużym zainteresowaniem cieszyło się zadanie na wykonanie plakatu "Górska bryza wolności", gdzie uczniowie w sposób kreatywny połączyli zamiłowanie do gór z tematyką o języku polskim.

Dzień języka Ojczystego w SP nr 11 w Mielcu

Specjalnie zaproszonym gościem była autorka książki "Mój syn", Magdalena Mikutel, która przybliżyła uczniom tajniki sztuki literackiej oraz przedstawiła warsztat pracy pisarza. Zachęciła do krzewienia kultury języka polskiego i czytania książek.  Wskazała wartości, którymi należy kierować się  w życiu, a także zainspirowała uczniów do podjęcia własnej próby pisarskiej.

Spotkanie autorskie podsumował ks. Sylwester Duda, który zaakcentował występowanie  w utworze pisarki wartości religijnych i patriotycznych tak ważnych w życiu każdego człowieka.

Na zakończenie spotkania dyrektor szkoły Bogusława Czarny podziękowała wszystkim uczestnikom projektu za zaangażowanie, podkreślając, że to uczniowie są odpowiedzialni za kształtowanie i pielęgnowanie poprawnej polszczyzny oraz zachęciła do górskich wędrówek.

Dzień języka Ojczystego w SP nr 11 w Mielcu

 

Artykuł pochodzi z portalu korso.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy