Reklama

Ranking Perspektyw. Mamy komentarz dyrektor V Liceum

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: FB VLO

Ranking Perspektyw. Mamy komentarz dyrektor V Liceum - Zdjęcie główne

foto FB VLO

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Ostatnio, jak co roku został ogłoszony ranking Liceów i Techników według miesięcznika Perspektywy. W naszym mieście mamy szkoły z tymi zaszczytnymi tytułami. Kilka dni temu pisaliśmy o nich. Wśród nich jest V Liceum Ogólnokształcące, które otrzymało tytuł „Brązowej Szkoły” i zajęło 910. miejsce w Polsce. Jest to wielki powód do dumy, ponieważ V LO pnie się coraz wyżej w rankingu w porównaniu do lat ubiegłych... Mamy komentarz dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących.

- Jestem dumna z naszych absolwentów, którzy uzyskali bardzo dobre wyniki egzaminu maturalnego. Przypomnę, że zdawalność tego egzaminu w ubiegłym roku wyniosła 95%. Był to wynik wyższy od średniej w liceach w kraju i w województwie podkarpackim. Do ogromnych osiągnięć należy również fakt, że jeden z ubiegłorocznych absolwentów został finalistą IX edycji Ogólnopolskiego Projektu „Matura na 100 procent”


-powiedziała nam dyrektor Joanna Gładyszewska.


Przypomnijmy Kryteria Rankingu Liceów 2023 były to: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%) oraz sukcesy w olimpiadach (25%). Po raz kolejny w tej kategorii zostały uwzględnione osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych. Naszymi najlepszymi Liceami i Technikami  wg Perspektyw są:

  II Liceum Ogólnokształcące, które po raz kolejny, otrzymało tytuł „Złotej Szkoły” i uplasowało się na 151. miejscu w Polsce. I Liceum Ogólnokształcące otrzymało tytuł „Srebrnej Szkoły” i uplasowało się na 498. miejscu w Polsce. V Liceum Ogólnokształcące otrzymało tytuł „Brązowej Szkoły” i zajęło 910. miejsce w Polsce.

Technikum nr 1 z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki otrzymało tytuł "Srebrnej Szkoły"  i uplasowało się na 224, miejscu w kraju  oraz Technikum nr 3 z  Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu, które również otrzymało tytuł "Srebrnej Szkoły zajmując miejsce 294.  w Polsce.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy